آخرین شرایط پرونده تخلفات در اراضی کلاک

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی قوه قضائیه گفت: در آنالیز مجدد پرونده زمین100 هکتاری موسوم به کلاک تصمیم گیری شد که این زمین به وضع سابق خود اعاده گردد.

آخرین شرایط پرونده تخلفات در اراضی کلاک

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به این سوال که قوه قضاییه برای برخورد با زمین خواری ها در منطقه لواسانات چه اقداماتی انجام داده است گفت: ما در منطقه لواسان، زمین خواری ها و سوء استفاده های فراوانی را در حوزه اراضی بسیار مرغوب این منطقه داشتیم.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: در زمره آن ها زمینی 100 هکتاری موسوم به اراضی کلاک بود که مشرف به سد لتیان و محل تامین بخش قابل توجهی از آب شرب مردم تهران است.

وی تاکید نمود: در ارتباط با این زمین و تغییر کاربری آن، قبلا از ناحیه مراجع قضایی آرایی صادر شد که به قطعیت رسیده بود، اما در دوره جدید قوه قضاییه گزارشاتی واصل شد مبنی بر آنکه مبانی اتخاذ تصمیم از سوی همکاران قضایی ما دچار اشکال و ایراد است به همین جهت ریاست قوه قضائیه دستور آنالیز مجدد این پرونده را صادر کرد و معین شد که برای ورود این اراضی به داخل محدوده شهر لواسان و همچنین برای تغییر کاربری این اراضی که قبل از فرآیند قضایی بوده اتفاقاتی بر خلاف قوانین و مقررات اتفاق افتاده است.

اسماعیلی اضافه کرد: همچنین معین شد مستندات ارائه شده در زمینه نوع کاربری و محدوده شهری منطقه مخدوش هستند لذا با ارجاع پرونده از سوی ریاست قوه قضاییه به دیوان عالی کشور، قضات عالی رتبه دیوان، این پرونده و تمامی مستندات آن از بدو خرید زمین ها و ورود آن به محدوده شهری و توافقات اجرا شده با شهرداری و همچنین تغییر کاربری ها مورد آنالیز نهاده شد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در نهایت به این نتیجه رسیده شد که به لحاظ مبانی و مستندات مخدوشی که در رسیدگی به این پرونده ها به مراجع قضایی ارائه شده است، آراء صادره اعتبار لازم را ندارد و با نقض این آرا دستور داده شد که آراء سابق الصدور نقض و مجوز های غیر قانونی ابطال و این مجموعه 100 هکتاری به وضع سابق خود اعاده گردد.

وی اضافه کرد: در بخش های دیگر حوزه لواسان هم ما شاهد موارد زیادی از این قبیل تخلفات بودیم که پیگیری های حقوقی و قضایی لازم در دستور کار واقع شده است.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15962

به "آخرین شرایط پرونده تخلفات در اراضی کلاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط پرونده تخلفات در اراضی کلاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید