آسوشیتدپرس: تحریم ها مانع ارسال کالاهای بشردوستانه به ایران است

به گزارش شیوا مارکت، خبرگزاری آمریکایی در مطلبی با رد ادعای واشنگتن مبنی بر عدم تاثیر تحریم های آمریکا بر بخش پزشکی ایران نوشت شرکت های بین المللی از بیم تحریم ها حتی در انجام معاملات قانونی با ایران نیز محتاط عمل می نمایند.

آسوشیتدپرس: تحریم ها مانع ارسال کالاهای بشردوستانه به ایران است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یکی از مقامهای سازمان یاری رسانی بین المللی در سخنانی تاثیر تحریم های آمریکا بر ایران حتی در تهیه اقلام بهداشتی و پزشکی به ویژه در بحبوحه تلاشها برای مهار شیوع ویروس کرونای جدید را تایید کرد.

اولیور واندکاستیلی مدیر سازمان یاری رسانی بین المللی ویژه ایران که دفاتر اصلی آن در لندن و واشنگتن دی سی است در گفت وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت، یکی از مسائل یاری رسانی بین المللی شفاف سازی مسائل حقوقی مربوط به تحریم ها جهت اطمینان از ورود لوازم پزشکی و داروها به ایران است.

این مقام سازمان مذکور در ادامه گفت، این امر موجب کاسته شدن از واکنشهای پزشکی در هفته های نخستین شیوع ویروس کرونای جدید شد.

آسوشیتدپرس در ادامه نوشت، آمریکا میگوید یاریهای بشر محبت آمیز و پزشکی معاف از تحریمها هستند، اما دیده بان حقوق بشرسازمان ملل اعلام نموده که قوانین آمریکا بر دسترسی ایران به تجهیزات مهم از قبیل دستگاه اکسیژن مصنوعی، سی تی اسکن و تجهیزات ضد عفونی نماینده اثر گذاشته است.

به نوشته این منبع خبری آمریکایی، شرکت های بین المللی از بیم تحریمهای آمریکا حتی در انجام معاملات قانونی با ایران محتاط عمل می نمایند.

سخنگوی هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل نیز در روزهای گذشته در مصاحبه با یک هفته نامه آمریکایی، تحریم های یکجانبه ایالات متحده علیه ایران در شرایط شیوع کرونا را نامعقول توصیف کرد. (جزئیات بیشتر)

م

تا8: تا8: مجله نقد و بررسی کالا ها و محصولات برندها مختلف

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18736

به "آسوشیتدپرس: تحریم ها مانع ارسال کالاهای بشردوستانه به ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسوشیتدپرس: تحریم ها مانع ارسال کالاهای بشردوستانه به ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید