آمادگی برای صدور 17 مجوز ایجاد نیروگاه های فراوری انرژی پاک در خراسان شمالی

به گزارش شیوا مارکت، مدیر عامل شرکت برق خراسان شمالی از آمادگی برای صدور 17 مجوز به منظور ایجاد نیروگاه های خورشیدی و بادی در استان اطلاع داد.

آمادگی برای صدور 17 مجوز ایجاد نیروگاه های فراوری انرژی پاک در خراسان شمالی

علیرضا صبوری در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، گفت: اکنون تمام استعلامات جهت راه اندازی این نیروگاه ها اخذ و زمین آماده واگذار به سرمایه گذار داخلی است.

وی اضافه نمود: از 17 مجوز مذکور، 16 مجوز مربوط به راه اندازی نیروگاه خورشیدی و یک مجوز برای راه اندازی نیروگاه بادی در استان است.

صبوری ادامه داد: طی امکان سنجی اجرا شده پتانسیل فراوری 280 مگاوات انرژی خورشیدی در 17 مجوز صادر شده وجود دارد که 210 مگاوات متعلق به انرژی خورشیدی و 90 مگاوات نیز مربوط به انرژی بادی است.

وی اظهار کرد: اکنون واحد فراوریی پنل در ایران راه اندازی شده و مسئله ای در ارتباط با تامین پنل وجود ندارد و فقط قطعه اینونتور خارجی است که برای تامین آن نیز حمایت های لازم انجام می گردد.

لازم به ذکر است در چند سال گذشته سرمایه گذار خارجی در خراسان شمالی برای ایجاد نیروگاه خورشیدی حضور یافت و کار را تا قسمتی نیز انجام داد اما با اعمال تحریم های ضالمانه سرمایه گذار مذکور از ادامه کار خودداری کرد.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11023

به "آمادگی برای صدور 17 مجوز ایجاد نیروگاه های فراوری انرژی پاک در خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی برای صدور 17 مجوز ایجاد نیروگاه های فراوری انرژی پاک در خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید