آمریکا خواهان خلع سلاح حزب الله لبنان شد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از جورزالیم پست، کلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد خواهان خلع سلاح حزب الله لبنان شد.

آمریکا خواهان خلع سلاح حزب الله لبنان شد

در این ارتباط کلی کرافت مدعی شده است که شورای امنیت سازمان ملل متحد باید اطمینان حاصل کند که گروه های مسلح در لبنان مانند حزب الله خلع سلاح شده اند تا با تقویت نقش نیروهای یونیفل (صلح بانان سازمان ملل)؛ این نیروها بتوانند به خوبی خشونت ها از سوی شبه نظامیان را مورد آنالیز قرار دهند.

سفیر آمریکا در ادامه با اعلام نگرانی نسبت به آنچه عملیات های شبه نظامیان مسلح خارج از کنترل دولت لبنان عنوان نموده، همچنین مدعی شده است که ایران و سوریه به بازیگران غیردولتی در لبنان تسلیحات می رسانند.

کرافت این سخنان را در نشست پشت درب های بسته شورای امنیت عنوان می کرد که برای آنالیز اجرای قطعنامه 1559 سال 2004 درباره لبنان تشکیل شده بود.

این دیپلمات آمریکایی در ادامه از دیگر اعضای شورای امنیت خواست تا تحریم های تسلیحاتی این شورا را جدی بگیرند و نسبت عدم اجرای قطعنامه های سازمان ملل ابراز تأسف کرد.

پیش از این بعضی منابع دیپلماتیک لبنانی در بیروت به روزنامه الاخبار گفته بودند که امریکا به دنبال اصلاحاتی در نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان موسوم به یونیفل است که بر اساس دو قطعنامه شورای امنیت در لبنان مستقر شده اند.

پری ها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20012

به "آمریکا خواهان خلع سلاح حزب الله لبنان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا خواهان خلع سلاح حزب الله لبنان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید