احتمال خسارت 1.1 تریلیون دلاری کرونا برای دنیا!

به گزارش شیوا مارکت، موسسه آکسفورد اکونومیکس در گزارشی به آنالیز خسارت های احتمالی ویروس کرونا پرداخت.

احتمال خسارت 1.1 تریلیون دلاری کرونا برای دنیا!

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از گاردین، موسسه آکسفورد اکونومیکس در گزارش جدید خود پیش بینی کرد که در صورت تداوم شیوع گسترده ویروس کرونا، اقتصاد جهانی متحمل خسارت 1.1 تریلیون دلاری گردد. آسیا بیشترین خسارت را از این ویروس خواهد دید و پیش بینی می گردد که در سناریو بدبینانه رشد مالی کشورهای آسیایی تا 1.3 درصد کاهش پیدا کند.

طبق اعلام این موسسه فعالیت تولیدی در بسیاری از مناطق چین تعطیل شده و کشورهای همسایه نیز با اختلالات فراوانی در زنجیره تامین خود روبرو شده اند. بعضی از شرکت های بزرگ غربی مانند اپل، جگوار و فولکس واگن نیز به طور موقت فعالیت های خود در چین را تعلیق نموده اند.

از سوی دیگر موسسه کپیتال اکونومیکس نیز با اشاره به خسارت سنگین وارد آمده به بخش های گردشگری، هواپیمایی، بهداشت و درمان و هتلداری خاطرنشان کرد که هنوز مشخص نیست چه زمانی چین از حالت قرنطینه فعلی خارج خواهد شد و امکان دارد بعضی از واحدها و کسب و کارها به دنبال تعلیق فعالیت ها و کاهش سودآوری خود به طور موقت اقدام به تعدیل بخشی از نیروی انسانی خود نمایند.

این موسسه هم چنین نرخ رشد مالی چین در سه ماهه نخست سال جاری را 2.3 درصد پیش بینی نموده که 0.2 درصد کمتر از پیش بینی قبل آن است. با این حال انتظار می رود پیامدهای کرونا بر روی اقتصاد چین دستکم تا پایان نیمه نخست سال ادامه داشته باشد.

هم چنین کریستالینا جیورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول از کشورهای عضو گروه 20 خواسته است تا اقدامات بیشتری برای کاهش پیامدهای ناشی از ویروس جدید انجام دهند. وی افزود: معتقدم که وزرای دارایی و روسای بانک های مرکزی اقتصادهای بزرگ می توانند به یاری هم اقداماتی انجام دهند که به کاهش ریسک های کنونی یاری کند.

وی هم چنین ضمن استقبال از امضای فاز نخست توافق تجاری بین چین و آمریکا نیز گفت که این مساله به اقتصاد چین یاری خواهد نمود تا خسارات ناشی از کرونا را کمتر کند.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16160

به "احتمال خسارت 1.1 تریلیون دلاری کرونا برای دنیا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال خسارت 1.1 تریلیون دلاری کرونا برای دنیا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید