احتمال کاهش تعداد سئوالات کنکور در صورت تشدید کرونا

به گزارش شیوا مارکت، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از نظارت ویژه کمیسیون بر نحوه برگزاری آزمون سراسری، ارشد و دکتری اطلاع داد و گفت: سناریو های مختلفی در مورد نحوه برگزاری کنکور وجود دارد که لغو یا کوتاه کردن زمان آزمون از جمله اینهاست.

احتمال کاهش تعداد سئوالات کنکور در صورت تشدید کرونا

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مهدی اسماعیلی با تأکید بر اینکه برگزاری کنکور سراسری، ارشد و دکتری بستگی به شرایطی دارد با آن روبرو خواهیم شد، اظهار کرد: در اولین نشست کمیسیون آموزش در هفته آینده به این موضوع خواهیم پرداخت و با حضور مسئولان اجرایی در این باره تصمیم گیری خواهد شد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جان و سلامت داوطلبان مهم ترین فاکتور در برگزاری آزمون است، اضافه کرد: باید منتظر ماند و دید کرونا در زمان برگزاری کرونا در چه وضعیتی خواهد بود و با سنجش شرایط در آن مقطع باید تصمیم گیری کرد.

وی ادامه داد: قطعا در صورت تشدید شیوع ویروس به هیچ عنوان نمی توان کنکور را به صورت عادی برگزار کرد و سناریو های مختلف را باید آنالیز کرد که قطعا لغو یا کوتاه کردن زمان کنکور به وسیله کاهش سئوالات یکی از راه حل هایی است که می توان آن را در کمیسیون آموزش در حضور وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آنالیز کرد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس، رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله 1.5 متر در حوزه های برگزاری آزمون را ضروری برشمرد و گفت: وزارت علوم باید حوزه های بیشتری را برای برگزاری کنکور در نظر گیرد تا حفظ فاصله اجتماعی محقق گردد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21316

به "احتمال کاهش تعداد سئوالات کنکور در صورت تشدید کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال کاهش تعداد سئوالات کنکور در صورت تشدید کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید