احمد توکلی: روحانی می گفت من از کوپن بدم می آید

به گزارش شیوا مارکت، عضومجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به لزوم بازگشت کوپن به اقتصاد کشور گفت: به دلیل سیاست های ارزی نادرست دولت، مردم آبگوشت که هیچ، حتی نمی توانند اشکنه بخورند.

احمد توکلی: روحانی می گفت من از کوپن بدم می آید

احمد توکلی در مصاحبه با رادیو در پاسخ به این سوال که با بازگشت کوپن به اقتصاد موافق است یا خیر، اظهار کرد: اگر کوپن به معنای کالابرگ باشد، باید گفت امروز کنترل آن آسان تر و تقلب در این زمینه، کمتر است.

وی اضافه نمود: وقتی بحث یاری به مردم در میان می آید، اگر دولت مقید باشد کالا هایی خاص مورد مصرف مردم قرار گیرد، یاری نقدی صورت نمی گیرد.

توکلی با ذکر مثالی ادامه داد: در امریکا که زودتر از سایر کشور ها این کار را شروع کرد، کوپن را به غذا اختصاص می دادند و مردم تنها قادر بودند غذایی خاص را تهیه نمایند و امروز در شرایط کرونایی این کوپن ها عرضه می گردد.

وی ضرورت کوپنی شدن کالا های اساسی در دوران جنگ را به دلیل مشکل در تامین مایحتاج مردم دانست و در پاسخ به این بحث که کوپنی شدن دور از شأن ملت ایران است گفت: این در شأن ملت ایران نیست که 11 میلیون نفر حاشیه نشین داشته باشیم؟ به ملت ایران می آید گرسنه باشند و نتوانند یک کیلو گوشت بخرند؟

توکلی گفت: به دلیل سیاست های ارزی نادرست دولت، همه قیمت ها با افزایش ارز، بالا کشیده می گردد و بدلیل عدم حضور دولت، تمام بنگاه های اقتصادی در نقش قیمت گذار وارد عمل می شوند و در این شرایط مردم آبگوشت که هیچ، حتی نمی توانند اشکنه بخورند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه چنین معضلاتی بدتر از کوپن است، اضافه نمود: امروز باید به این مسائل فکر کنیم. بدلیل قیمت بالای ارز، تمام مردم تحت تاثیر قرار گرفته اند. امروز هیچ چیز بدتر از نابود شدن ارزش پول ملی و سست شدن پایه های اقتصاد نیست.

توکلی افزود: جنگ اقتصادی امروز شدید تر و گرفتاری ما بیشتر از قبل است. بله درست می فرمایند. کوپن شاید ایجاد رانت کند، اما دولت هر وقت در کاری دخالت کند، حاشیه ای ایجاد شده که افراد از آن استفاده می نمایند.

وی اظهار داشت: کوپن امروز هوشمند است و لذا تخلف در آن بسیار سخت تر است. کارت ها شارژ می گردد و مردم به راحتی می توانند مثلا یک کیلو گوشت بخرند.

توکلی اضافه نمود: آقای روحانی می گفت من از کوپن بدم می آید. خب معلوم است که چنین می گویید، چون شما مسئله ای ندارید. بنده هم مسئله ای ندارم. ولی مردم مشکل دارند. اگر ما به آن ها غذا نرسانیم، در آینده دچار معضل بچه ها ضعیف خواهیم بود.

وی افزود: ما به آقای روحانی گفتیم به وسیله گردش اقتصادی افراد، کسانی که مستحق یارانه هستند را شناسایی کنید، اما جواب گرفتیم که این سرک کشیدن در حیاط خلوت مردم است. حال باید پرسید چطور اروپا برای اهداف اقتصادیاتی و یارانه ای دو سال یکبار جلسه برگزار نموده و همه کشور ها جمع شده و مبادله اطلاعات می نمایند؟!

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: فرارو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22024

به "احمد توکلی: روحانی می گفت من از کوپن بدم می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احمد توکلی: روحانی می گفت من از کوپن بدم می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید