احکام 325 هزار نفر از بازنشستگان تهران صادر شد

به گزارش شیوا مارکت، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران عظیم از صدور احکام جدید بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران عظیم در اجرای مرحله دوم متناسب سازی اطلاع داد.

احکام 325 هزار نفر از بازنشستگان تهران صادر شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران عظیم، حسین امیری گنجه گفت: روز آدینه 1400/2/10 همزمان با صدور احکام جدید بازنشستگان در اجرای مرحله دوم با حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با اصلاحات صورت گرفته در احکام جدید، خواست جامعه شریف بازنشستگان و مستمری بگیران محقق شد.

وی توضیح داد: متناسب سازی حقوق با هدف افزایش قدرت خرید و بهبود معیشت جامعه شریف بازنشستگان اجرا شده و براساس این قانون حقوق بازنشستگان در مقایسه با اسفند سال 1399 حداقل 50 درصد افزایش داشته و حقوق هیچ یک از بازنشستگان تامین اجتماعی در کشور کمتر از یک و نیم برابر اسفند سال 1399 نخواهد بود.

به گفته مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران عظیم همچنین با اجرای متناسب سازی در امسال منابع مربوط به پرداخت مستمری ها از حدود 9500 میلیارد تومان سال گذشته به 16 هزار و 800 میلیارد تومان در سال 1400 رسید.

اولین مرحله متناسب سازی سال گذشته (1399) انجام شد که رضایت جامعه بازنشستگان و مستمری بگیران را در پی داشت؛ اما با افزایش حقوق بازنشستگان سایر صندوق ها؛ ایجاد مطالبه در میان بازنشستگان تامین اجتماعی نیز احساس گشت.

در این راستا و از زمان آنالیز بودجه در مجلس شورای اسلامی برای اختصاص منابع به تامین اجتماعی کوشش فراوانی از سوی معاون رئیس جمهوری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و کانون بازنشستگان صورت گرفت که در بودجه سال 1400 نیز پرداخت بخشی از دیون معوقه دولت به سازمان تامین اجتماعی تصویب گشت که امید است، با توجه به مسائل مالی و بحران تعطیلی بسیاری از کارگاه ها و عدم منابع پایدار بیمه ای، هرچه زودتر بودجه تعریف شده جهت اجرای متناسب سازی در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد.

قرار بود سازمان تامین اجتماعی از روز آدینه بیستم فروردین ماه، پرداخت مستمری ها و متناسب سازی مرحله دوم را اجرایی کند که همزمان با این پرداخت ها و مطرح شدن اشکالاتی در پرداختی ها به سایر سطوح، با دستور مدیرعامل این سازمان، این اقدام به منظور بازبینی موضوع و اطمینان از صحت محاسبات به تعویق افتاد.

10 اردیبهشت ماه اطلاعیه ای از سازمان تامین اجتماعی در حضور رئیس کانون عالی بازنشستگان و رئیس اتحادیه پیشکسوتان بازنشستگان تامین اجتماعی و دیگر اعضای کانون های بازنشستگی اعلام شد که براساس آن: اعمال ماده96 (افزایش سنواتی) بر مجموع مبالغ مستمری و متناسب سازی اسفند سال1399 مستمری بگیران صورت پذیرفت. 75 درصد عقب ماندگی مستمری سال برقراری به نسبت حداقل مستمری جبران شد و با توجه به انتظارات و مطالبات همه سطوح مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی، پس از اعمال ماده 96 (افزایش سنواتی) و اجرای متناسب سازی حقوق مستمری بگیران و افزایش مزایای جانبی، دریافتی هیچ مستمری بگیری کمتر از 1.5 برابر مجموع پرداختی اسفند سال1399 نخواهد بود.

مرحله اول متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مرداد سال 99 اجرایی و حقوق ماهانه مستمری بگیران این سازمان از 400 تا 800 هزار تومان افزایش یافت. مرحله دوم این متناسب سازی نیز در پرداخت حقوق فروردین ماه این جمعیت لحاظ خواهد شد.

مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی هم گفت: براساس این متناسب سازی، بازنشستگان با 30 سال سابقه از فروردین 1400، 4 میلیون و 200 تا 4میلیون و 300 هزار تومان دریافت می نمایند.

بازنشستگان با بیش از 30 سال سابقه نیز باتوجه به سنوات بیش از این مبلغ و بازنشستگان کمتر از 30 سال سابقه هم کمتر از این میزان را (باتوجه به سنوات) دریافت خواهند کرد.

در این راستا همچنین 28 اسفند سال 99 مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان به صورت علی الحساب به حساب بازنشستگان واریز شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29478

به "احکام 325 هزار نفر از بازنشستگان تهران صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احکام 325 هزار نفر از بازنشستگان تهران صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید