اختصاص 5500 میلیارد تومان برای تقویت شبکه حمل و نقل عمومی

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، مسعود نصرتی در جلسه شهرداران و دهیاران با معاون عمرانی و توسعه شهرداری ها و دهیاری های کشور که روز جمعه در استانداری برگزار گردید اظهارداشت: 73 درصد جامعه ما شهری است و با برنامه ریزی جدید در سال 98 باید در مسیر درست قرار گیربم تا جمعیت روستایی کاهش پیدا نکند.

اختصاص 5500 میلیارد تومان برای تقویت شبکه حمل و نقل عمومی

وی اضافه نمود: با تشکیل شش کارگروه از نمایندگان 44 شهر دعوت کردیم که تاکنون 36 شهر اعلام آمادگی نموده اند تاعضو شوند و شهرها توسط خود شهرداریها اداره گردد و در کارها مشارکت بیشتری صورت گیرد.

نصرتی یادآورشد: شورای سازمان با شرکت معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی تشکیل شده و تاکنون 20 مورد پیشنهاد داده ایم تا در آینده در سازمان مورد تصمیم گیری قرار گیرد.

وی اظهارداشت: در بازآفرینی شهری و جذب سرمایه گداری خصوصی برای ارتقای وضعیت شهرها و روستاها جدی هستیم و اولویت ما ارتقاء شبکه حمل و نقل عمومی است که دراین راستا 5500 میلیارد تومان اوراق سکوک منتشر شده است.

نصرتی گفت: تا مبلغ هشت هزار میلیارد تومان برای بازسازی اتوبوس ها و ون ها توافق کردیم و با این نوع حرکتها نقش سازمان در حال تغییر است.

وی اضافه نمود: برای مسائل حقوقی شهرداران برنامه ریزی نموده ایم و آزمون استخدام 50 هزار نفر را برگزار می کنیم که 35 هزارنفر در فاز اول و در فاز دوم آزمون استخدامی 15 هزار نفر از شرکتی ها برگزار می گردد.

نصرتی یادآورش: در رویکرد جدید در تصمیم گیری ها دنبال مشارکت دهیاریها و شهرداریها هستیم و نگاه ما باید تغیبر کند تا سازمان بتواند نقش خود را بخوبی ایفا نماید.

وی در خصوص توزیع قیر به شهرداری ها هم گفت: با تخصیص سهمیه قیر به شهرداری ها در شهرهای کمتر از 50 هزار نفر سال جاری سهم 27 درصدی قیر پیشنهاد داده شده تا پاسخگوی احتیاجها باشد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور توضیح داد: باید محدودیت جمعیتی برداشته گردد و به همه شهرها یاری می کنیم تا سهمیه قیر متناسب با احتیاج طرح های عمرانی توزیع گردد.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2440

به "اختصاص 5500 میلیارد تومان برای تقویت شبکه حمل و نقل عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 5500 میلیارد تومان برای تقویت شبکه حمل و نقل عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید