از ستاد ملی کرونا مصوبه ای برای حذف آزمون کارشناسی ارشد در 90 درصد رشته ها گرفته ایم

به گزارش شیوا مارکت، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از آنالیز موضوع مشخص تکلیف معلمان حق التدریس و خریدخدمتی ورودی بعد از سال 91 به آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش در آینده نزدیک اطلاع داد و گفت: همچنین قصد داریم از شورای سنجش و پذیرش درخواست کنیم با توجه به شرایط خاصی که سال جاری وجود دارد کنکور نظام قدیم را برای یکسال دیگر هم تمدید نمایند.

از ستاد ملی کرونا مصوبه ای برای حذف آزمون کارشناسی ارشد در 90 درصد رشته ها گرفته ایم

به گزارش خبرنگاران، علیرضا منادی در حاشیه نهمین نشست از سلسله نشست های گفتوگوی هفته وزارت آموزش و پرورش و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گفتوگوی هفته ابتکار خوبی است که مسئولین کشور در آن شرکت و با مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور تعامل برقرار می نمایند گفت: در آستانه فصل بودجه قرار داریم و در این نشست نکات خوبی در این باره مطرح شد.

وی اضافه نمود: در این نشست درباره رتبه بندی معلمان و اعمال مدرک دوم فرهنگیان نیز بحث و گفتگو شد. اعمال مدرک دوم فرهنگیان یکی از مطالبات آنها بود که با کوشش مجلس حل شد و بودجه آن نیز مصوب و موانعش برطرف شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع عدم برگزاری کنکور نظام قدیم از سال آینده گفت: در کوشش هستیم و قصد داریم از شورای سنجش و پذیرش درخواست کنیم با توجه به شرایط خاصی که سال جاری وجود دارد کنکور نظام قدیم را برای یک سال دیگر هم تمدید نمایند. همچنین به دنبال آن هستیم به سمت حذف یا کمرنگ شدن کنکور برویم.

منادی ادامه داد: روز گذشته نیز مصوبه ای را از ستاد ملی کرونا گرفته ایم که آزمون کارشناسی ارشد برای 90 درصد رشته ها حذف گردد و من بعد ورود به رشتههای کم رقابت بدون آزمون باشد.

وی تاکید نمود: ما آمادگی داریم تمام همت خود را برای کاهش مسائل آموزش و پرورش به کار بگیریم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره مشخص تکلیف شرایط معلمان حق التدریسی و پیش دبستانی ورودی 92 به بعد هم گفت: اعتقادی به جذب معلم از کانالی به جز دانشگاه فرهنگیان نداریم و با تمام قدرت ایستاده ایم. معلمان حق التدریسی و مربیان پیش دبستانی یا خرید خدمتی تا سال 91 مشخص تکلیف شده است؛ در پی حل مشکل آنها که ورودی بعد از سال 91 هستند اقداماتی در حال اجرا است تا زحمات آنها هم به هدر نرود.

منادی اضافه نمود: به زودی این موضوع در کمیسیون مطرح خواهد شد تا تدبیری اندیشیده گردد که هم آنها به حقشان برسند و هم دانشگاه فرهنگیان را به عنوان معیار محکمی برای جذب نیرو به آموزش و پرورش حفظ کنیم.

وی در پاسخ به اینکه با این تفاسیر به نظر می رسد پرونده جذب این نیروها، بسته نمیگردد؟ گفت: خیر، معلمانی که قبل از 91 وارد شده اند، مشخص تکلیف شده اند. اما کوشش می کنیم بخشی از ورودی های بعد از سال 91 که یک عده سرباز معلم، خرید خدمت و حق التدریس هستند را بر اساس ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جذب کنیم که در نهایت از راستا دانشگاه فرهنگیان آموزش می ببینند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: این راستا طی میگردد تا به تدریج جذب این گروهها در آموزش و پرورش به صفر برسد و امیدواریم آموزش و پرورش هم نیروی جدید از این طریق نگیرد.

تا8: تا8: مجله نقد و بررسی کالا ها و محصولات برندها مختلف

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24671

به "از ستاد ملی کرونا مصوبه ای برای حذف آزمون کارشناسی ارشد در 90 درصد رشته ها گرفته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از ستاد ملی کرونا مصوبه ای برای حذف آزمون کارشناسی ارشد در 90 درصد رشته ها گرفته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید