استاندار: محدودیت های کرونایی تهران ادامه می یابد

به گزارش شیوا مارکت، استاندار تهران بیان نمود: به دلیل شیوع مجدد بیماری کرونا، محدودیت های کرونایی اعمال شده در استان تهران ادامه پیدا می نماید.

استاندار: محدودیت های کرونایی تهران ادامه می یابد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز پنجشنبه درحاشیه افتتاح طرح های صنعتی قرچک در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا، محدودیت های کرونایی اعمال شده در استان تهران تداوم پیدا نموده و همزمان با آن، تست های غربالگری اضافی در مناطق مختلف استان تهران انجام می گردد.

وی اضافه کرد: شناسایی به موقع، قرنطینه کردن افراد مبتلا به کرونا و استفاده از ماسک از در منزل به عنوان اولویت استان تهران در مقابله با کرونا است که دستیابی به نتیجه مطلوب، به همراهی آحاد مردم احتیاج دارد تا چرخه انتقال این ویروس قطع گردد.

این مسئول گفت: اگر افراد و یا مشاغل از رعایت دستورالعمل های بهداشتی خودداری نمایند، با جرائمی که از سوی ستاد ملی کرونا معین شده، روبرو می شوند که امیدورایم این امر در استان تهران انجام نگردد.

استاندار تهران تأکید کرد: در صورت همراهی مردم می توان این بیماری را مدیریت نموده و از تعداد مبتلایان و فوتی های ناشی از بیماران کاست.

وی با اشاره به اجرای طرح محدودیت تردد به پنج کلان شهر کشور گفت: مردم باید در خانه و شهر خود ماندن را به مسافرت های غیرضروری که ویروس کرونا را بین مبدأ و مقصد منتقل می نماید ترجیح دهند چرا که پس از هر تعطیلی و آمد و رفت مردم، با پیک بیماری روبرو می شویم.

محسنی بندپی در مورد دورکاری کارکنان دولت در استان تهران گفت: تصمیم سازمان امور استخدامی کشور در مورد دورکاری کارکنان دولت در خردادماه سال جاری ابلاغ شد و این امر با اولویت افراد دارای بیماری زمینه ای، دارای سن بالای 60 سال، دارای فرزند شیرخوار و مادران باردار اجرایی شد.

این مسئول توضیح داد: اگر اداره و سازمانی می تواند شرایط دورکاری و تحقق دولت الکترونیک را برای کارکنان خود فراهم کند، می توان نسبت به این امر اقدام نماید تا از تراکم افراد در ادارات کاسته گردد.

استاندار تهران یادآور شد: در حال حاضر استان تهران از 14 هزار تخت بیمارستانی دولتی برخوردار است که پنج هزار نفر بیمار مبتلا به کرونا، در این بیمارستان ها بستری هستند، برای رسیدن به شرایط اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری، همه مردم و مسوولان باید وارد میدان شده و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، این بیماری را مثل قبل مدیریت نمایند.

بلاگ پو: سیستم مدیریت محتوای بلاگ پو

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24133

به "استاندار: محدودیت های کرونایی تهران ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار: محدودیت های کرونایی تهران ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید