استفاده از سلول های خورشیدی در تامین برق تجهیزات مخابراتی

به گزارش شیوا مارکت، در مناطقی که به صورت طبیعی قابلیت استفاده از فناوری خورشیدی وجود دارد، از سلول ها و باتری های خورشیدی به منظور تامین انرژی مورد احتیاج تجهیزات مخابراتی استفاده می گردد.

استفاده از سلول های خورشیدی در تامین برق تجهیزات مخابراتی

به گزارش خبرنگاران، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به فعالیت های شرکت در حوزه استفاده از فناوری های نوین اظهار کرد: سلول های خورشیدی، جایگزین بسیار مهمی برای جانشینی منابع انرژی زمینی است، زیرا می تواند با بازده مناسبی، نور مستقیم خورشید را به الکتریسیته تبدیل کند که با هزینه عملیاتی کم می تواند انرژی برق قابل استفاده در صنایع مخابراتی را فراوری کند.

سیدمجید صدری با تشریح سیستم تبدیل مستقیم انرژی خورشیدی به انرژی الکتریکی افزود: با استفاده از این فناوری که در مناطقی مانند خوزستان، لرستان، اصفهان و چند منطقه دیگر عملیاتی شده، علاوه بر تامین برق مورد احتیاج در مناطق فاقد برق رسانی، از صنایع داخلی و دانش بنیان کشورمان در راستای رونق فراوری داخلی حمایت شایانی به عمل می آید.

بنا بر اعلام شرکت مخابرات ایران، او توضیح داد: استفاده از فناوری سلول های خورشیدی، علاوه بر حمایت از صنایع داخلی، در مواقع اضطراری و مدیریت بحران، در تحقق پایداری ارتباطات مخابراتی، بسیار موثر و نقش آفرین است.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14530

به "استفاده از سلول های خورشیدی در تامین برق تجهیزات مخابراتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از سلول های خورشیدی در تامین برق تجهیزات مخابراتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید