اطلاعیه شماره دو معاونت مطبوعاتی درباره ویروس کرونا

به گزارش شیوا مارکت، معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دومین اطلاعیه خود درباره ویروس کرونا را متشر کرد.

اطلاعیه شماره دو معاونت مطبوعاتی درباره ویروس کرونا

به گزارش خبرنگاران در این اطلاعیه آمده است: برای یاری به مهار این بیماری از منظر اطلاع رسانی، توصیه می گردد:

1. توصیه های آموزشی و بهداشتی در زمینه پیشگیری، درمان های اولیه و مراجعات تخصصی همچنان به عنوان احتیاج اولیه مردم در دستور کار رسانه ها قرارگیرد که همچون روزهای گذشته تاکید بر توجه، استناد و اعتماد به اطلاعات دقیق منتشره توسط وزارت بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی است .

2. به عنوان ابتدایی ترین عنصر فعالیت حرفه ای اصالت اطلاعات منوط به اعلام هویت و منبع خبر و اطمینان باز نشر دهنده از محتوی صحیح است؛ در این صورت مانع از هرگونه سوء استفاده و سوءبرداشت وانتشار اخبار جعلی با هویت نامعلوم و بعضا محتوای ارسال شده از بیرون کشور خواهیم شد.

3. فراموش نکنیم انتشار و یا بازنشر یک خبر که از صحت آن اطمینان نداریم، خسارت بیشتری از عدم انتشار آن دارد زیرا قطعا خسارت انتشار چنین اخباری در موضوعاتی که با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد، غیر قابل جبران و بعضا فاجعه بار خواهد بود .

4. نظرات فردی با توجه به تخصصی بودن موضوع ویروس کرونا که با امنیت روانی و جان هموطنان مان گره خورده، در کنار انتشار گمانه ها، احساسات و برداشت های فردی که بسیاری از سر دلسوزی است نباید جایگزین تصمیمات تخصصی و عمومی دستگاه های مسئول در مواجهه با این شرایط گردد.

5. اطلاع رسانی دقیق و شفاف ممانعت از هرگونه پنهان کاری به هر دلیل و نیتی، دستور صریح رئیس جمهور محترم به همه دستگاه ها است، و انتظار این است با مرجعیت دادن به اطلاعات دقیق و مبتنی بر واقعیت و مستند به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این مهم را ممکن کنیم .

6. تصمیم در خصوص شرایط عادی شدن هرگوشه از جغرافیای ایران بر عهده متخصصان متولی در هر منطقه است؛ و بصورت طبیعی متولیان از هرگونه پیشنهاد سازنده استقبال می نمایند اما انتظار نمی رود نظرات و دیدگاههای افراد مختلف غیر متولی و غیرمتخصص، و در بسیاری از موارد با هدف دلسوزی قابل تقدیر ،جایگزین تصمیم متخصصان و متولیان دستگاه ها گردد همه وظیفه داریم مانع از ایجاد شبهه و تردید نزد افکار عمومی درموضوعات ملی شویم بی شک نهادهای متولی هرگونه تصمیم مبتنی بر صیانت حداکثری از مردم در برابر این بحران را اتخاذ نموده و برهمین مبنا شرایط هفته آینده را بر اساس برآوردهای هر منطقه ارزیابی و اجرا خواهند کرد.

7. غلبه بر بحران، اقتدار در تصمیم بهنگام و عبور از بحران احتیاجمند اجماع ملی و حمایت همه جانبه از تصمیم متولیان متخصص و فداکار حاضر در میدان بحران است؛ و این مهم، اهتمام ملی و حمایت رسانه ای را برای تبیین و تشریح برای همکاری همبستگی و مشارکت ملی را می طلبد.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16468

به "اطلاعیه شماره دو معاونت مطبوعاتی درباره ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه شماره دو معاونت مطبوعاتی درباره ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید