اطلاعیه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا درباره محرم

به گزارش شیوا مارکت، کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، اطلاعیه شماره یک خود را با تاکید ویژه بر رعایت دقیق و کامل دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم، سخنرانان و مسئولان هیئات مذهبی، تکایا و حسینیه ها در ایام ماه محرم منتشر کرد.

اطلاعیه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا درباره محرم

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، اطلاعیه شماره یک خود را با تاکید ویژه بر رعایت دقیق و کامل دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم، سخنرانان و مسئولان هیئات مذهبی، تکایا و حسینیه ها در ایام ماه محرم منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: برگزاری مراسم عزاداری عمومی در فضا های سربسته صرفاً در ایام معین شده و ساعات محدود و در مساجد، حسینیه ها و تکایایی مجاز است که به تشخیص کارگروه استانی دارای شرایط مناسب بهداشتی و مدیریتی هستند.

کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا همچنین تأکید نموده است: برگزاری مراسم در اماکن مجاز صرفا با رعایت اصول کاهش زمان مراسم، تراکم حداقلی، آلودگی زدایی منظم، رعایت فاصله یک و نیم متر و استفاده مستمر و همگانی از ماسک انجام می گردد و مسئول برگزاری مراسم عمومی باید نسبت به رعایت کامل ضوابط بهداشتی، تعداد شرکت نمایندگان، زمان برگزاری و نحوه پذیرایی متعهد گردد.

طبق اطلاعیه ستاد هیچ گونه پذیرایی در جریان برگزاری مراسم عزاداری و پس از آن انجام نمی گردد و اطعام و نذورات صرفاً مطابق دستورالعمل های بهداشتی در پخت و پز و بسته بندی به صورت بیرون بر و در ظروف غیر مشترک و یک بار مصرف توزیع می گردد.

در ادامه این اطلاعیه تأکید شده است: صدا و سیما و نهاد های تبلیغی و مردمی نسبت به ارائه برنامه های ابتکاری مناسب شرایط فعلی کشور و تقویت فضای معنوی و فرهنگ عاشورایی در فضای تبلیغاتی و مجازی اقدام نمایند.

بنابراین گزارش، کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد ملی با هماهنگی همه دستگاه های اجرایی و مردمی به ویژه رسانه ها، صدا و سیما و هیئات مذهبی نسبت به آماده سازی افکار عمومی و ارائه آموزش های بهداشتی ویژه ایام عزاداری اقدام می نماید.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21933

به "اطلاعیه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا درباره محرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا درباره محرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید