اعتراض به تبرئه محمدعلی نجفی از یک اتهام

به گزارش شیوا مارکت، یکی از وکلای مدافع اولیای دم میترا استاد گفت که نسبت به برائت متهم پرونده (محمدعلی نجفی) در مورد اتهام ایراد صدمه عمدی بدنی غیر موثر در فوت اعتراض خواهد نمود.

اعتراض به تبرئه محمدعلی نجفی از یک اتهام

مسعود افرازه در گفت وگو با خبرنگاران در این باره اظهار کرد: بنده و همکارم علاوه بر اعتراض نسبت به بخشی از رای، نسبت به برائت متهم پرونده در رابطه با اتهام ایراد صدمه عمدی بدنی غیر موثر در فوت، فرجام خواهی خواهیم کرد و رای صادره را در این خصوص مطابق موازین قانونی نمی دانیم.

به گزارش خبرنگاران، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری هشتم مرداد ماه 98 با اشاره به صدور رای پرونده قتل میترا استاد و ابلاغ آن به وکلای طرفین پرونده، گفت: در کیفرخواست، سه عنوان اتهامی برای متهم عنوان شده قتل عمد، ایراد صدمه غیرموثر در قتل و همچنین نگهداری اسلحه غیرمجاز.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: دادگاه در دو موضوع متهم را مجرم تشخیص داده؛ قتل عمد را محرز دانسته و با توجه به تقاضای اولیاء دم مبنی بر قصاص چون حق الناس است حکم به قصاص صادر نموده است. دادگاه در خصوص ایراد صدمه غیر موثر در قتل رای برائت صادر نموده چون دادگاه بر خلاف دادسرا به این نتیجه رسید که صدمات وارده به مقتول یک صدمه بوده، دو تیر به او اصابت ننموده بلکه یک تیر ابتدائا به کف دست اصابت نموده از دست عبور نموده و در قفسه سینه مقتوله جای گرفته است.

اسماعیلی توضیح داد: به موجب قانون هر گاه ضربه، ضربه واحدی باشد هر چند جراحات متعدد باشد یک حکم صادر می گردد و چون با اقدام واحد این عمل اجرا شده، همان حکم اشد که قصاص است مورد حکم دادگاه قرار گرفته است.

سخنگوی قوه قضاییه اضافه کرد: محمدعلی نجفی از اتهام دیگر تبرئه شده و در خصوص نگهداری سلاح غیر مجاز هم دادگاه ایشان را به دو سال حبس محکوم نموده است.

میترا استاد - همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران- صبح روز سه شنبه 7 خردادماه با شلیک گلوله به قتل رسید. عصر همان روز نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خود را اختلافات خانوادگی عنوان نمود.

طبق اعلام علی القاصی مهر دادستان عمومی و انقلاب تهران، اتهامات محمدعلی نجفی چنین عنوان شد:

الف- قتل عمد خانم میترا استاد

ب- حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز

ج- ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی).

سه جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در شعبه 9 دادگاه کیفری یک استان تهران که به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار گردید.

پس از اعلام رای، گودرزی یکی از وکلای نجفی گفت که به رای صادره مبنی بر قصاص و حبس موکلش اعتراض خواهد نمود.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8815

به "اعتراض به تبرئه محمدعلی نجفی از یک اتهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض به تبرئه محمدعلی نجفی از یک اتهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید