اعطای تسهیلات به 400 هزار بازنشسته تامین اجتماعی

به گزارش شیوا مارکت، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش اعتبارات تسهیلات پرداختی به بازنشستگان در امسال اطلاع داد که بر اساس آن با افزایش اعتبارات این ردیف به 2000 میلیارد تومان، رقم وام های پرداختی به پنج میلیون تومان رسیده که بین 400 هزار نفر توزیع خواهد شد.

اعطای تسهیلات به 400 هزار بازنشسته تامین اجتماعی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مصطفی سالاری، ضمن اشاره به اعطای تسهیلات پرداختی به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و افزایش اعتبار آن در امسال گفت: تا سال گذشته این اعتبار 200 میلیارد تومان بود که به حدود 50 تا 60 هزار نفر اعطا می شد و مبلغ آن سه میلیون تومان بود. امسال این اعتبار به 2000 میلیارد تومان و مبلغ وام به پنج میلیون تومان رسیده که بین 400 هزار نفر توزیع می گردد.

وی اضافه کرد: تا کنون شماری از این تسهیلات در دو مرحله پرداخت شده است و مابقی طی سال در مراحلی توزیع خواهد شد. سهمیه استان ها تعیین شده و کانون های استانی اسامی را در اختیار سازمان می گذارند.

درباره شرایط سرمایه گذاری های مالی سازمان تامین اجتماعی در امسال اظهار کرد: طرحی تحت عنوان خروج از بنگاه داری را تدوین نموده و در دستور کار داریم. قرار است با اجرای این طرح که حداکثر یکسال زمان می برد در هیچ شرکتی بیش از 40 درصد سهامدار نباشیم و همچنین در هیچ شرکتی مدیر بنگاه و بنگاه دار نباشیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این طرح در هیئت مدیره تصویب و برای هیئت امنا ارسال شده است گفت: از روزی که این طرح در هیئت امنا تصویب و به ما ابلاغ گردد متعهدیم که ظرف یکسال کاملا از بنگاه داری خارج شویم و سهام خوب با بازده خوب داشته باشیم و دیگر گرفتار مشغله های شرکت داری و بنگاه داری نباشیم. همانطور که گفته شد در هیچ شرکتی نباید بیش از 40 درصد سهام داشته باشیم.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22082

به "اعطای تسهیلات به 400 هزار بازنشسته تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای تسهیلات به 400 هزار بازنشسته تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید