افزایش موقتی ذرات معلق و ازن در هوای تهران

به گزارش شیوا مارکت، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن در پایتخت طی چهارشنبه 26 تیر اطلاع داد.

افزایش موقتی ذرات معلق و ازن در هوای تهران

حسین شهبازی با بیان این که پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (26 تیر) است، گفت: برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از 8 متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی انتظار می رود.

وی ادامه داد: بر این اساس احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق عمدتا ناشی از وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک و آلاینده ازن بین ساعات 14 تا 18 عصر وجود دارد. این شرایط وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران را در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار می دهد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به این که به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی تا صبح فردا (27 تیر) شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها طی برخی ساعات فراهم می گردد، توضیح داد: با تغییر شرایط جوی تا بعد از ظهر برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه انتظار می رود که در برخی ساعات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.

شهبازی با بیان این که با توجه به افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها طی برخی ساعات فردا (27 تیر) احتمال برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه های حساس در برخی مناطق پایتخت دور از انتظار نیست، گفت: هوای گرم در پایتخت تا روز آینده تداوم دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در انتها با بیان این که کیفیت هوای 24 ساعت گذشته تهران منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 74 در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 61 همچنان در شرایط سالم است.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7876

به "افزایش موقتی ذرات معلق و ازن در هوای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش موقتی ذرات معلق و ازن در هوای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید