اقبالی: اسکوچیچ باید وظایف بازیکنان در دفاع و حمله را تعیین کند، اگر به سیستم 2-4-4 برگردیم می توانیم بهتر عمل کنیم

به گزارش شیوا مارکت، کارشناس فوتبال کشورمان اعتقاد دارد، وظیفه اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی این است که وظایف بازیکنان در دفاع و حمله را مشخص کند و اینکه برخی از بازیکنان ما مشکل تکنیکی و مهارتی دارند.

اقبالی: اسکوچیچ باید وظایف بازیکنان در دفاع و حمله را تعیین کند، اگر به سیستم 2-4-4 برگردیم می توانیم بهتر عمل کنیم

مسعود اقبالی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره بازی محبت آمیز تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل بوسنی و هرزگوین گفت: پیش بینی می شد که تیم بوسنی با تمام ظرفیتش مقابل تیم ملی بازی نخواهد کرد و اینطور که به نظر می رسید هشت یا 9 بازیکن اصلی این تیم غایب بودند و تیم دوم بوسنی به اضافه یکی دو بازیکن اصلی اش به مصاف ایران آمد. در این بازی هم ما دیدیم که تیم بوسنی در خطوط مختلف مشکل دارد و آنچنان تیم قدرتمندی برابر تیم ملی ما نشان نداد.

وی در ادامه اضافه نمود: در حقیقت تیم ملی با یک تیم متوسط اروپایی بازی می کرد، البته ما هم چند بازیکن اصلی مان را نداشتیم و مهدی طارمی و سردار آزمون به همراه چند بازیکن اصلی مان غیبت داشتند. تیم ما در کارهای دفاعی بسیار خوب عمل کرد، ولی در فاز حمله و انتقال توپ از دفاع به حمله بسیار کند بود و برنامه ای نداشتیم. در جناحین هم ما بازیکنی که رونده باشد، در دفاع و حمله شرکت کند و بتواند ارسال های خوبی برای مهاجمان ما داشته باشد، ندیدیم.

کارشناس فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: در نیمه اول تیم ما پرس خوبی روی بازیکنان حریف داشت و کارهای دفاعی را در یک سوم دفاعی خودمان به خوبی انجام می دادیم. در نیمه دوم روی دو اشتباهی که مدافعان بوسنی داشتند دو گل زیبا به ثمر رساندیم. مشکل اساسی تیم ما، حفظ توپ است و در انتقال توپ از دفاع به حمله ضعف داریم. هر سه دفاع ما در بازی مقابل بوسنی مدافع وسط بودند و ممکن است با این روش در آینده به مشکل بخوریم. ما اگر به سیستم 2-4-4 برگردیم می توانیم بهتر عمل کنیم.

اقبالی با انتقاد از بازی برخی بازیکنان تیم ملی شرح داد: صادق محرمی و علی قلی زاده باید تلاش بیشتری داشته باشند، کیفیت بازی شان را بالا ببرند و بیشتر در خدمت تیم باشند. شجاع خلیل زاده با عملکردی که در بازی های باشگاهی داشته است می تواند به تیم ملی کمک کند، اما بازیکنی مثل حاج صفی در کار تیمی حضور فعالی نداشت و در ادامه بازی هم مصدوم شد. آنچه مسلم است تیم ملی باید پوست اندازی کند و تیم جوان تری را برای آینده بسازیم.

وی همچنین یادآور شد: ما تا زمان بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 فرصت زیادی داریم. تیم اصلی ما شناخته شده است و اسکوچیچ باید به دنبال شناسایی سه یا چهار بازیکن کلیدی در هر پست باشد که ترکیب تیمش را تکمیل کند. ما سه چهار بازیکن اصلی مان در این اردو غیبت داشتند و اگر به اردو اضافه شوند تیم کاملی در اختیار داریم و می توانیم به راحتی مقابل بحرین و عراق بازی کنیم. سرمربی تیم ملی مهمترین وظیفه اش سازماندهی کارهای تاکتیکی در دفاع و حمله است. فدراسیون فوتبال باید برنامه ریزی درستی داشته باشد و تیم ملی با تیم های بزرگ بازی کند تا هم بازیکنان به طور جدی محک بخورند و هم کادر فنی تیم ملی بتواند سیستم موردنظرش را در بازی ها پیاده کند. برای اینکه انسجام تیمی تیم ملی بالا برود، باید بازی های بیشتری انجام دهیم.

کارشناس فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که با انجام دو بازی مقابل ازبکستان و بوسنی می توانیم ارزیابی از عملکرد اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی داشته باشیم؟، گفت: من از مصاحبه اسکوچیچ بعد از بازی با بوسنی تعجب کردم! سرمربی تیم ملی گفت که در نیمه دوم بازی مقابل بوسنی ما تعدادی از بازیکنان را عوض کردیم، ولی متأسفانه سیستم ما به هم خورد. اسکوچیچ نباید این صحبت ها را مطرح می کرد. سرمربی تیم وقتی بازیکنی را تعویض می کند، با حضور بازیکنان جدید نباید سیستم و نظم تیمی تیم به هم بریزد.

اقبالی ادامه داد: بازیکنانی که تعویض می شوند نباید عامل به هم ریختن استراتژی تیمی شوند و سرمربی تیم ملی نباید این مسئله را بیان می کرد. به هر حال ارزیابی از عملکرد اسکوچیچ در تیم ملی در حال حاضر زود است. اگر اسکوچیچ در این مدت باقیمانده تا بازی های مقدماتی جام جهانی بتواند وظایف بازیکنان را تعیین کند و بازیکنان بفهمند که در حمله و دفاع چه وظایفی دارند و در قالب یک سیستم تیمی پیاده کند، وظیفه اش در تیم ملی را به خوبی را انجام داده است. سرمربی تیم ملی مربی باتجربه ای است و اگر ابزار لازم را داشته باشد، می تواند پیروز شود. الان برخی از بازیکنان تیم ملی ما مشکل تکنیکی و مهارتی دارند و از استاندارد های بین المللی دور هستند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25374

به "اقبالی: اسکوچیچ باید وظایف بازیکنان در دفاع و حمله را تعیین کند، اگر به سیستم 2-4-4 برگردیم می توانیم بهتر عمل کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقبالی: اسکوچیچ باید وظایف بازیکنان در دفاع و حمله را تعیین کند، اگر به سیستم 2-4-4 برگردیم می توانیم بهتر عمل کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید