انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات به مرحله دوم رفت

به گزارش شیوا مارکت، هفدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات به دلیل به حدنصاب نرسیدن آرای نامزدها، به مرحله دوم رسید.

انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات به مرحله دوم رفت

به گزارش از ساعاتی پیش سامانه انتخابات الکترونیک اعضای هیات نظارت بر مطبوعات فعال شده و قرار بر این بود که تا ساعت 19 عصر امروز این رأی گیری ادامه داشته باشد، اما با اعلام معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد اسلامی، به دلیل به حد نصاب نرسیدن آرای نامزدها، این انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.

انتخابات نماینده مدیران مسئول تا ساعت 19 تمدید شد

سید علاءالدین ظهوریان دبیر هیات نظارت بر مطبوعات در ابتدا با اعلام اینکه رأی گیری تا ساعت 19 تمدید شده است، گفت: نظر به درخواست مدیران مسئول رسانه های استانی و بروز برخی اختلالات اینترنتی در برخی نقاط کشور، با تایید کمیته سه نفره ناظر بر هفدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، زمان رای گیری تا ساعت 19 تمدید خواهد شد.

بازدید رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارشاد از ستاد انتخابات نماینده مدیران مسئول

اما دقایقی پس از این خبر، همایون امیرزاده مدیر روابط عمومی وزارت ارشاد اسلامی، ضمن بازدید از روند برگزاری هفدهمین انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیئت نظارت بر مطبوعات با اشاره به میزان مشارکت بالای مدیران رسانه ها اعلام کرد: برگزاری الکترونیک انتخابات و حذف بعد مسافت، مشارکت بالای مدیران رسانه ها در این دوره از انتخابات را رقم می زند.

انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت به مرحله دوم رفت

پس از آن سید علاءالدین ظهوریان دبیر این هیات با اعلام اینکه هفدهمین دوره انتخاب نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات ساعت 20 به سرانجام رسید، گفت: با مشارکت 1713 نفر از مدیران مسئول واجد شرایط، نصاب مشارکت بالای 50 درصدی در برگزاری انتخابات در مرحله نخست بدست آمد.

وی اضافه کرد: با توجه به صراحت آیین نامه اجرایی انتخابات، منتخب مدیران مسئول نیز بایستی اکثریت مطلق آرا را کسب نماید که این نصاب، با اندکی فاصله به دست نیامد.

ظهوریان اضافه کرد: بر همین اساس و مطابق تبصره یک ماده 33 آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات، انتخابات دو هفته بعد در تاریخ یکشنبه 11 آذرماه برگزار می گردد.

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات ضمن تقدیر از خبرنگاران و مدیران رسانه ها برای حضور مناسب در انتخابات، از نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور، پلیس فتا و مرکز ماهر وزارت ارتباطات که در طول برگزاری انتخابات، حضور فعال و موثری داشتند، قدردانی کرد.

لازم به ذکر است؛ هفدهمین دوره انتخاب نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات 27 آبان از ساعت 10 صبح شروع و با تایید کمیته سه نفره ناظر بر انتخابات متشکل از نمایندگان سه قوه، دوبار تمدید و در ساعت 20 به سرانجام رسید.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2042

به "انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات به مرحله دوم رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات به مرحله دوم رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید