انتصاب 2 معاون رئیس جمهور سودان

به گزارش شیوا مارکت، رئیس جمهور سودان احمد هارون رئیس حزب حاکم این کشور و رئیس حزب معارض الامه را به عنوان معاونان خود منصوب کرد.

انتصاب 2 معاون رئیس جمهور سودان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عمر البشیر رئیس جمهور سودان که کشورش طی ماه های اخیر شاهد اعترضات گسترده ضد دولتی بوده، در صدد تغییر کابینه خود برآمد.

به همین دلیل، البشیر دو نفر از معاونانش را که یکی از آنها به عنوان چهره شاخص اپوزیسیون مطرح است، انتخاب کرد و احمد هارون رئیس حزب حاکم و الصادق الهادی المهدی رئیس حزب معارض الامه که سمت ریاست آموزش عالی این کشور را بر عهده داشت، به عنوان دو معاون او منصوب شدند.

دفتر ریاست جمهوری سودان در بیانیه ای اعلام نمود که آقای البشیر روز پنجشنبه با صدور فرمانی، احمد محمد هارون و الصادق الهادی المهدی را به عنوان دو معاون خود منصوب نموده است.

مردم سودان از 28 آذر ماه در اعتراض به سیاست های دولتی و افزایش قیمت کالاها بویژه نان و تورم 70 درصدی در کشور دست به راهپیمایی زده و خواهان سرنگونی نظام حاکم شده اند.

عمر البشیر که از حدود 30 سال پیش قدرت را در این کشور آفریقایی در دست دارد، چندی پیش در جمع طرفداران خود در خارطوم گفته بود که پیوسته توطئه هایی برای درهم شکستن و ویران کردن سودان در جریان بوده است.

وی تنها راه تغییر در این کشور را انتخابات دانست، اما گفت که مردم باید تا سال 2020 برای برگزاری این انتخابات منتظر بمانند.

ح

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4381

به "انتصاب 2 معاون رئیس جمهور سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتصاب 2 معاون رئیس جمهور سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید