انصارالله: پاسخ عربستان به طرح صلح این شورا غیرمسؤولانه است

به گزارش شیوا مارکت، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در صنعا بیان کرد، پاسخ عربستان به طرح صلح این شورا غیرمسؤولانه است و صبر انصارالله بعد از روزهای اندکی لبریز خواهد شد.

انصارالله: پاسخ عربستان به طرح صلح این شورا غیرمسؤولانه است

مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی در صنعا، پایتخت یمن (مورد حمایت انصارالله) در سخنرانی به مناسبت انقلاب 26 سپتامبر 1962 اظهار کرد، حمله ای که یمن در معرض آن قرار گرفته به منزله لکه ننگی بر پیشانی جامعه انسانی و بین المللی و به منزله تهدیدی خطرناک علیه صلح و امنیت است.

المشاط به طرح صلحی که 20 سپتامبر جاری اظهار داشت، اشاره نموده و گفت: تاکید می کنیم طرف مقابل تاکنون مسؤولانه عمل ننموده و گامی ترغیب کننده برنداشته و تجاوزات هوایی اش از 100 حمله گذشته و در این حین مرتکب جنایت و کشتارهای بسیاری شده که درباره خشونت طلبی آشکاری هشدار می دهند.

وی توضیح داد: در اینجا تاکید می کنیم ما طرحی را در تقدیر از کوشش های بین المللی و کوشش های جهانی خواهان صلح مطرح نمودیم و اصرار خود را برای کاهش رنج ملت یمن و اجتناب کشور، همسایگان مان و کل منطقه از مصیبت های جنگ و ویرانی به صراحت گفتیم لذا در تکمیل احترام مان به درخواست هر روزه صلح و آنچه بعضی عقلا از امید و درک نشان می دهند تاکید می کنیم پایبندی ما به این طرح منوط به تعهد طرف مقابل به آن است.

وی اضافه نمود: درگیری ها به حد پیچیده ای رسیده که نمی توان یکطرفه آن را حل کرد. ما همانقدر که آماده صلح هستیم آمادگی آن را داریم وارد آنچه آنها را مراحل دردناک تر می نامیم، شویم، روزهای بسیار کمی را صبر نموده و ارزیابی اوضاع می پردازیم، ما به خودمان و دشمنان مان توصیه می کنیم به سمت صلح گام بردارند، ما شاخص های مثبت را می گیریم و می خواهیم بیشتر شوند و به نفع تحقق صلح باشند و مانع از کشیده شدن ما به مسیرهایی که نمی خوایم شوند؛ مسیرهایی که هرگز متوقف کردن یا خروج از آنها در آینده آسان نخواهند بود.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در صنعا در 20 سپتامبر طرح صلحی را مطرح نمود و طی آن به توقف حملات به عربستان اشاره نمود و خواهان پاسخ متقابل عربستان شد اما عربستان هیچ پاسخ صریحی به این طرح نداده بلکه به عملیات نظامی خود علیه غیرنظامیان اضافه نموده است.

این در حالی است که مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن از این طرح انصارالله استقبال کرد. ، ایسنا

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11363

به "انصارالله: پاسخ عربستان به طرح صلح این شورا غیرمسؤولانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: پاسخ عربستان به طرح صلح این شورا غیرمسؤولانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید