انعقاد تفاهم نامه احداث خط آهن جلفا- قلی بیگلو

به گزارش شیوا مارکت، عضو هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد ارس، از انعقاد قرارداد 700 میلیون یورویی احداث، نگهداری، بهره برداری و انتقال خط آهن جلفا- نوردوز- قلی بیگلو اطلاع داد.

انعقاد تفاهم نامه احداث خط آهن جلفا- قلی بیگلو

به گزارش خبرنگاران، صفر شاسفند با بیان این مطلب گفت: این تفاهم نامه بین سازمان منطقه آزاد ارس و کنسرسیوم ایرانی-اروپایی برای احداث خط آهن 204 کیلومتری منعقد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی های اجرا شده مدت زمان واگذاری این خط آهن 25 سال است، اضافه کرد: اتمام مطالعات و اجرای کامل پروژه پنج سال بوده و 20 سال دوره بهره برداری توسط سرمایه گذار بخش خصوصی خواهد بود.

معاون مالی و سرمایه گذاری ارس با اشاره به میزان بار ترانزیتی قابل جذب از کریدور شمال-جنوب، اجرای این پروژه را برای اقتصاد کشور و افزایش سهم ایران از ترانزیت کریدورهای بین المللی مثبت و پراهمیت ارزیابی کرد.

شاسفند گفت: بر اساس پیش بینی های احتمالی مجموع میزان بار ترانزیتی قابل جذب از این جهت در سال اول 1.53 میلیون تن و در سال بیستم 10.76 میلیون تن بوده و در بخش مسافری نیز انتقال 101 هزار نفر در سال اول بهره برداری و انتقال 409 هزار نفر مسافر در سال بیستم پیش بینی می گردد.

منطقه آزاد ارس در چهار محدوده منفصل در شمال غرب ایران و 135 کیلومتری تبریز واقع بوده و با نخجوان به وسیله محدوده جلفا، با ارمنستان به وسیله محدوده نوردوز و با آذربایجان به وسیله محدوده قلی بیگلو و خداآفرین هم مرز است.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5771

به "انعقاد تفاهم نامه احداث خط آهن جلفا- قلی بیگلو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه احداث خط آهن جلفا- قلی بیگلو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید