برخورد قاطعانه پلیس و دستگاه قضائی با هنجارشکنان زورگیر

به گزارش شیوا مارکت، تهران (پانا) - رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر اینکه رفتار آگاهانه و هوشمندانه شهروندان در پیشگیری از وقوع انواع جرایم موثر است، گفت پلیس و دستگاه قضائی با هنجارشکنان زورگیر که امنیت عمومی را خدشه دار می نمایند، قاطعانه و بدون تامل برخورد می نمایند.

برخورد قاطعانه پلیس و دستگاه قضائی با هنجارشکنان زورگیر

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی با بیان اینکه سرقت به عنف و زورگیری از جمله جرایم خشن محسوب شده و باعث ایجاد ناامنی در جامعه می گردد، اضافه نمود: در بیشتر مواقع سهل انگاری، عدم توجه به آموزش ها و توصیه های پلیس، ساده انگاری یا رفتار ناصحیح شهروندان منجر به وقوع جرایم و بزه دیدگی افراد می گردد.

وی حفظ نظم و امنیت عمومی وظیفه ای همگانی است، اضافه نمود: یاری به کاهش جرم و پیشگیری از وقوع جرایم به تنهایی به عهده ناجا یا سیستم قضائی نیست لذا برای ایجاد جامعه امن همه باید به مسئولیت اجتماعی خود واقف باشیم و به آن عمل کنیم.

معصوم بیگی با اشاره به میزان اثرگذاری مردم و سازمان ها در پیشگیری از جرم ادامه داد: در این شرایط جامعه از امنیت پایدارتری برخوردار خواهد بود و برای این کار باید تمام ظرفیت ها فعال، هماهنگ و همسو با یکدیگر شوند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا، رفتار مطلعانه و هوشمندانه شهروندان در پیشگیری ازجرم را موثر دانست و گفت: بزه دیدگی امری اتفاقی و دفعی نیست و مجرمان خصوصا سارقان زورگیر معمولا برای اجرای نیات پلید و شوم خود از نقاط ضعف و غفلت هایی که ناشی از رفتار ناصحیح شهروندان است به عنوان فرصت طلایی بهره می برند لذا مردم عزیز بایستی با اقدامات پیشگیرانه به گونه ای عمل نمایند که فرصت هرگونه تعرض به خود و اموالشان را از مجرمان بگیرند.

معصوم بیگی با بیان اینکه کارشناسان مسائل انتظامی و اجتماعی پلیس با آنالیز های میدانی، بیان توصیه ها و پیغام های هشداری به هموطنان سعی در مطلع سازی افکار عمومی برای پیشگیری از وقوع جرایم دارند، توضیح داد: خانواده ها می توانند با اقدامات پیشگیرانه که پلیس توصیه می نماید و حفظ هوشیاری، مجرمان را ناکام بگذارند و این مفهوم بیانگر نقش موثر و بازدارنده مردم در پیشگیری از تکمیل چرخه جرم است.

وی با تاکید به نقش رسانه ملی در ارتقاء سطح هوشیاری و مطلعی شهروندان افزود: بزه دیده ها یکی از کنش گران جرم محسوب می شوند که درصد قابل توجهی از جرایم را می توان با آموزش و نقش دادن به افراد جامعه اعم از بزه دیده و در معرض بزه کنترل کرد.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه کارکنان کلانتری و پاسگاه ها در خط مقدم پیشگیری و حضور به موقع در صحنه های جرم هستند، گفت: پلیس و دستگاه قضائی قاطعانه و بدون تامل با هنجارشکنان زورگیر که امنیت عمومی مردم را به خطر بیندازند برخورد خواهد نمود لذا به شهروندان توصیه می کنیم ضمن توجه به پیغام های آموزشی، از بازنشر تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته در فضای مجازی که منجر به اختفای متهمان و همچنین موجب احساس ناامنی می گردد خودداری و با ارائه به موقع تصاویر به پلیس و همکاری موثر یاریگر خادمان خود در برقراری نظم و امنیت باشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 27003

به "برخورد قاطعانه پلیس و دستگاه قضائی با هنجارشکنان زورگیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد قاطعانه پلیس و دستگاه قضائی با هنجارشکنان زورگیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید