بیکاری 5 میلیون نفر در آمریکا در یک هفته اخیر

به گزارش شیوا مارکت، وزارت کار آمریکا بیان کرد نرخ بیکاری به واسطه شیوع ویروس کرونا در حال افزایش است و تنها در هفته گذشته 5.245 میلیون نفر برای اولین بار درخواست دریافت حقوق بیکاری خود را ثبت نموده اند.

بیکاری 5 میلیون نفر در آمریکا در یک هفته اخیر

به گزارش خبرنگاران مهر به نقل از سی ان بی سی نوشت: وزارت کار آمریکا اظهار داشت که نرخ بیکاری به واسطه شیوع ویروس کرونا همچنان در حال افزایش است و تنها در هفته گذشته 5.245 میلیون نفر برای اولین بار درخواست دریافت حقوق بیکاری خود را ثبت نموده اند.

به این ترتیب، تعداد کل افرای که در این ماه بیکار شده و درخواست دریافت حقوق بیکاری خود را ثبت نموده اند به بیش از 22 میلیون نفر رسید و تقریباً تمام افزایش تعداد مشاغلی که بعد از بحران بزرگ اقتصادی 2008-2009 تا کنون رخ داده بود را نابود کرد.

هرچند گزارش بیکاری این هفته که تا 11 آوریل را در بر می گیرد نسبت به هفته های قبل 1.37 میلیون نفر کاهش یافته است اما همچنان نشان می دهد که آسیب وارده از شیوع کرونا به اقتصاد آمریکا بسیار بزرگ است.

ارائه بسته های حمایتی دولت آمریکا حالا به افراد بیشتری اجازه می دهد از مزایای بیمه بیکاری بهره مند شوند. طبق شرایط ویژه مربوط به بحران کرونا حالا پیمانکاران مستقل و افراد دیگری که قبلاً واجدالشرایط دریافت مزایای حمایت از بیکاران نبودند، می توانند برای آن ثبت نام نمایند.

بیکاری 22 میلیون نفر از زمان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نشان می دهد نرخ اشتغال خانوارهای آمریکایی 13.5 درصد سقوط نموده است. به این ترتیب انتظار می رود نرخ بیکاری ماه آوریل آمریکا به 15 تا 20 درصد برسد.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18902

به "بیکاری 5 میلیون نفر در آمریکا در یک هفته اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیکاری 5 میلیون نفر در آمریکا در یک هفته اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید