تحریم های آمریکا نظام بهداشتی ونزوئلا را با خطر فروپاشی روبرو نموده

به گزارش شیوا مارکت، تحریم های آمریکا باعث شده تا ونزوئلا در تامین نیازهای اولیه خود برای مقابله با شیوع ویروس کرونا مشکل جدی داشته باشد و پزشکان ونزوئلایی نسبت به فروپاشی نظام بهداشتی کشورشان هشدار می دهند.

تحریم های آمریکا نظام بهداشتی ونزوئلا را با خطر فروپاشی روبرو نموده

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پزشکانی که بیماران مبتلا به ویروس کرونایی را در ونزوئلا معالجه می نمایند به رادیو ملی آمریکا گفتند، بیشتر بیمارستان ها با کمبود تجهیزات مورد احتیاج اولیه روبرو هستند.

دکتر جولیو کاسترو متخصص بیماری های مسری در دانشگاه مرکزی کاراکاس گفت: نظام بهداشتی هم اکنون در شرایط بسیار بدی برای مبارزه با ویروس کرونا قرار گرفته است. 66 درصد بیمارستان های عظیم ونزوئلا آب کافی ندارند.

بر اساس آمار رسمی، ویروس کرونا تا به امروز جان 9 نفر را در ونزوئلا گرفته است و 175 نیز به این ویروس مبتلا شده اند.

تحریم های آمریکا باعث شده تا نظام بهداشتی ونزوئلا نتواند تجهیزات محافظتی، دستگاه های مراقبت های ویژه و سایر تجهیزات مورد احتیاج را تامین کند. این در حالی است که نگرانی جدی وجود دارد این کشور آمریکایی جنوبی به دلیل احتمال فروپاشی نظامی بهداشتی خود با یک بحران انسانی روبرو گردد.

باوجود اینکه خیلی از کشورها، نهادهای بین المللی و شخصیت ها خواهان لغو تحریم ها برای رساندن یاری پزشکی به ایران و ونزوئلا شدند اما مقامات آمریکایی همچنان به دنبال دستیابی به اهداف خود با استفاده از فرصت پیش آمده بر اثر شیوع ویروس کرونا هستند.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18652

به "تحریم های آمریکا نظام بهداشتی ونزوئلا را با خطر فروپاشی روبرو نموده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های آمریکا نظام بهداشتی ونزوئلا را با خطر فروپاشی روبرو نموده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید