تداوم افت قیمت جهانی نفت با نگرانی از شیوع ویروس کرونا

به گزارش شیوا مارکت، امروز نیز در بازار های جهانی قیمت نفت با نگرانی از تأثیر شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهان با کاهش همراه شد و نفت برنت بشکه ای 59 دلار معامله شد.

تداوم افت قیمت جهانی نفت با نگرانی از شیوع ویروس کرونا

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، امروز در بازار های جهانی قیمت نفت کاهش یافت و به زیر 60 دلار آمد. هر بشکه نفت برنت با 91 سنت کاهش بشکه ای 58 دلار و 91 سنت به فروش رفت.

خبرگزاری رویترز نوشت امروز پنج شنبه قیمت نفت تحت تأثیر نگرانی از شیوع ویروس کرونا که به اذعان کارشناسان می تواند بر سطح تجارت و اقتصاد جهانی تأثیرگذار باشد کاهش یافت.

امروز آژانس رتبه بندی روسیه گفت که شیوع ویروس کرونا می تواند نیم درصد اقتصاد چین را کاهش دهد و هر گونه خلل و حتی کاهش اندک در اقتصاد چین به عنوان بزرگترین مصرف کننده نفت جهان قیمت نفت را متزلزل خواهد کرد.

در حال حاضر کشور ها صد ها شهروند خود را که از شهر ووهان چین برگشته اند را ایزوله کرده اند تا از شیوع این ویروس جلوگیری کنند.

براساس گزارش رویترز قیمت ها در روز های گذشته کاهش داشته و به کمترین میزان سه ماهه گذشته رسید چرا که سرمایه گذاران در صدد ارزیابی نحوه جلوگیری از خسارت های احتاقتصادی هستند. این شرایط بر میزان تقاضای نفت خام نیز تأثیر گذاشته است.

براساس این گزارش امروز قیمت نفت وست تگزاس آمریکا هم کاهش 77 سنتی داشت و بشکه ای 52 دلار و 56 سنت به فروش رفت.

در گروه سایر فروآورده های پالایشگاهی هم بنزین با 3.65 دلار کاهش گالنی 149 دلار و 43 سنت معامله شد. نفت کوره 3.89 دلار و گازوئیل 13.75 دلار کاهش داشته اند.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15617

به "تداوم افت قیمت جهانی نفت با نگرانی از شیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم افت قیمت جهانی نفت با نگرانی از شیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید