ترامپ از فرایند صلح به رهبری دولت افغانستان حمایت کرد

به گزارش شیوا مارکت، ترامپ در یک تماس تلفنی به اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان گفت که به رهبری فرایند صلح این کشور توسط وی باور دارد.

ترامپ از فرایند صلح به رهبری دولت افغانستان حمایت کرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان از تمام تلفنی دونالد ترامپ با اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در رابطه با تحولات اخیر در فرایند صلح خبر داد.

صدیقی در توئیتی نوشت که ترامپ ضمن اینکه از تحول دیروز در رابطه به صلح افغانستان ابراز خرسندی کرد، مراتب تبریکات خود را در این خصوص به رئیس جمهور غنی ابراز نمود.

وی افزود که ترامپ در این تماس گفت که به رهبری رئیس جمهور غنی و ظرفیت نظام جمهوری اسلامی افغانستان برای عملی سازی گام های بعدی در فرایند صلح افغانستان باور دارد.

رئیس جمهور آمریکا در حالی از رهبری فرایند صلح افغانستان توسط دولت این کشور اعلام حمایت می کند که طالبان دولت افغانستان را دست نشانده خوانده و از مذاکره با آن ها خودداری می کند؛ طالبان با حضور مقامات دولت افغانستان در مذاکرات بین الافغانی نیز تنها در صورتی موافقت کرده که آن ها به عنوان افراد عادی و نه کنندگان دولت در این نشست ها حضور پیدا کنند.

شیرمحمد عباس استانکزی عضو ارشد تیم مذاکره کننده طالبان نیز اخیراً در پاسخ به پرسش رسانه ها مبنی بر اینکه اگر بیشتر اعضای هیئت مذاکره کننده در گفت وگوهای بین الافغانی را کنندگان دولت تشکیل دهند آیا حاضر به آغاز مذاکرات خواهد شد، نیز گفت که در افغانستان حکومتی وجود ندارد.

وی همچنین شرح داد که آزادی 5 هزار زندانی طالبان پیش شرطی برای آغاز گفت وگوهای بین الافغانی است اما دولت افغانستان می گوید که هیچ تعهدی برای آزادی این زندانیان ندارد و این موضوع می تواند مذاکرات را به تاخیر بیاندازد.

.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16680

به "ترامپ از فرایند صلح به رهبری دولت افغانستان حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ از فرایند صلح به رهبری دولت افغانستان حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید