تعطیلی موقت فعالیت های جمع آوری و پردازش پسماند خشک

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/اصفهان سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از تعطیلی موقتی تمام فعالیت های جمع آوری و پردازش پسماندهای خشک به مدت محدود و به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا خبر داد.

تعطیلی موقت فعالیت های جمع آوری و پردازش پسماند خشک

محمد صادقی با اعلام این خبر، اظهارکرد: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و تهدیدات ناشی از آن برای سلامت شهفرایندان و فعالان حوزه مدیریت پسماند و به منظور جلوگیری از انتقال ویروس در این عرصه، به طور موقت فعالیت های مربوط به بحث پردازش و جمع آوری متوقف شده است.

وی اضافه کرد: براین اساس جمع آوری پسماند خشک از درب منازل، فعالیت در مراکز پردازش پسماند خشک و جداسازی پسماندها در خطوط پردازش در کارخانه تولید کود آلی در حال حاضر به حالت تعلیق درآمده است.

صادقی شرح داد: آن چه که تعیین است، شیوه تسری این ویروس از طریق تماس با سطوح آلوده است و با توجه به اینکه با تماس شهفرایندان و عوامل جمع آوری و پردازش با این پسماندها امکان انتقال این ویروس افزایش می یابد، به منظور ارتقای سلامت و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا موقتاً فعالیت ها را تعطیل کرده ایم.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان، وی با اشاره به لزوم مشارکت شهفرایندان در این ایام در راستای مدیریت اصولی پسماندها در منزل، اضافه کرد: شهفرایندان در طول این مدت که فرآیندهای مدیریت پسماند در سراسر کشور با تغییر روبرو شده و جمع آوری پسماندهای خشک موقتاً متوقف شده است، باید در تولید و مدیریت پسماندها دقت بیشتری به کار بسته و با رعایت اصولی مانند کاهش تولید پسماندها، فشرده سازی و کم حجم کردن پسماندها، استفاده مجدد و مواردی از این دست، حتی الامکان مقدار پسماندهای تولیدی را کاهش دهند تا از بار پسماندهای وارد شده به محیط زیست کاسته شود.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان فرایند فعلی را موقتی و در راستای برنامه های تعیین شده برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا عنوان و خاطرنشان کرد: مشارکت شهفرایندان در اموری مانند جداسازی پسماندها و همکاری با ایستگاه های بازیافت ضروری است و تعطیلی فعالیت تنها در این برهه از زمان و به منظور حفظ سلامت خود شهفرایندان و عوامل جمع آوری اجرا شده و با بازگشت شرایط عادی در آینده ای نزدیک، همه فعالیت های جمع آوری و پردازش از سر گرفته می شود.

مجله واحدی: مجله واحدی: مجله گردشگری و مسافرتی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17826

به "تعطیلی موقت فعالیت های جمع آوری و پردازش پسماند خشک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی موقت فعالیت های جمع آوری و پردازش پسماند خشک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید