تلاش سازمان جهانی بهداشت برای کاستن از خسارات اقتصادی کرونا

به گزارش شیوا مارکت، طی روز های گذشته و با شیوع ویروس کرونا بورس های جهانی 5 هزار میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داده است. سازمان بهداشت جهانی از سرمایه گذاران خواسته است تا دیگر وحشت نکنند و به حقایق بازار توجه کنند.

تلاش سازمان جهانی بهداشت برای کاستن از خسارات اقتصادی کرونا

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از راشاتودی، طی هفته گذشته بازار های بورس جهانی بدترین روز ها را از زمان بحران بزرگ مالی تجربه کردند و در مجموع 5 هزار میلیارد دلار از ارزش آن ها به باد رفت.

سازمان بهداشت جهانی می گوید: سهامداران نترسند و به واقعیت های بازار توجه کنند.

تدروس آدهانوم قبریسوز، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، می گوید: بازار های مالی باید آرام باشند و تلاش کنند که به واقعیت ها توجه کنند.

وی تاکید کرد: ما باید به واقعیت ها و اعداد توجه کنیم و به جای اینکه بترسیم کار درست را انجام دهیم. ترسیدن و وحشت بدترین کار است.

بنا به گفته این مقام بین المللی جهان هنوز می تواند شیوع ویروس کرونا را کنترل کند، اما در صورتی که تلاش ها شکست بخورند شرایط تغییر می کند و ما باید برای بدترین حالت آماده باشیم و ممکن است شیوع کرونا به یک اپیدمی جهانی تبدیل شود.

قبریسوز می گوید: فرصت برای کنترل کرونا لحظه به لحظه در حال از دست رفتن است و بنابراین ما باید شانه به شانه برای یک اپیدمی جهانی آماده شویم.

برخی کارشناسان می گویند ترس از شیوع کرونا در بازار جهانی بی مورد است. ممکن است در شرایط کنونی شاهد یک اصلاح پس از سال ها رشد در بازار های جهانی باشیم.

نعیم اصلان، کارشناس ارشد مؤسسه آواترید، اخیرا گفته است که من فکر می کنم که کارگزاران بیش از حد به اتفاقات واکنش نشان دادند. هیچ دلیلی وجود ندارد که شاهد تشکیل صف های فروش به این بزرگی در بورس آمریکا باشیم.

از آن طرف جفری تاکر، یکی از مقامات تحقیقات مالی آمریکا می گوید تمام بخش های اقتصاد جهانی در شرایط کنونی تحت فشار جدی قرار گرفته است. هم در بخش تقاضا و هم در بخش تامین و عرضه شاهد شوک جدی هستیم.

این کارشناس معتقد است بعید است امروز در بورس های جهانی شاهد افت قابل توجه شاخص ها باشیم.

دیگر کارشناسان بر این باورند که ممکن است هنوز برای قضاوت در این زمینه زود باشد چرا که آمار های کنونی خیلی دقیق نیست.

آن ها می گویند ممکن است در آینده متوجه شویم که رشد مالی آمریکا ناشی از اتفاقات کنونی به شدت آسیب دیده و نرخ بیکاری در این کشور افزایش یافته باشد.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16768

به "تلاش سازمان جهانی بهداشت برای کاستن از خسارات اقتصادی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش سازمان جهانی بهداشت برای کاستن از خسارات اقتصادی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید