توضیحات سخنگوی دولت درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی دولت با صدور بیانیه ای ضمن ابراز تسلیت مجدد دولت جمهوری اسلامی ایران به خانواده های داغدیده حادثه سقوط هواپیما چند نکته ضروری را پیرامون سقوط هواپیمایی اوکراینی عنوان کرد.

توضیحات سخنگوی دولت درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی

به گزارش ، پس از موج خبری رسانه های غربی، سخنگوی دولت با صدور بیانیه ای ضمن ابراز تسلیت مجدد دولت جمهوری اسلامی ایران به خانواده های داغدیده حادثه سقوط هواپیما چند نکته ضروری را پیرامون سقوط هواپیمایی اوکراینی مطرح نمود.

نکات مطرح شده در این بیانیه بدین توضیح است:

1. اکنون سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران کمیته آنالیز سانحه را بر اساس مقررات ایکایو تشکیل داده است و با شفافیت، دقت و سرعت تمام، با حضور و مشارکت کارشناسان از همه کشور های مرتبط، این سانحه هوایی را از همه جوانب فنی و اجرایی آنالیز و به طور کامل اطلاع رسانی خواهد نمود.

2. طبق قواعد بین المللی، سازمان هواپیمایی کشوری از کشوری که سانحه در آن اتفاق افتاده است (ایران)، سازمان هواپیمایی کشوری از کشوری که صادر کننده گواهینامه صلاحیت پرواز است (اوکراین)، مالک هوایپما (اوکراین) کارخانه سازنده هواپیما (بویینگ) و کارخانه سازنده موتور هواپیما (فرانسه) می توانند در فرایند تحقیق شرکت کنند. هم اکنون کننده کشور اوکراین در ایران حضور دارد. ما از شرکت بویینگ نیز می خواهیم کننده خود را برای مشارکت در فرایند آنالیز جعبه سیاه اعزام کنند.

3. از حضور کشور های مرتبط دیگر که اتباع آن ها در این حادثه تلخ جان باخته اند نیز در فرایند آنالیز استقبال می کنیم.

4. بنا به دستور رییس جمهور نتیجه آنالیز های فنی و کارشناسی، به طور منظم و سریع، به اطلاع عموم، به ویژه خانواده های داغدار خواهد رسید.

5. اعتقاد داریم این روشی اطمینان بخش برای همگان بویژه خانواده های داغدار خواهد بود.

6. امروز به روش کاملا حساب شده و شناخته شده در عملیات روانی به نقل از یک منبع مطلع از پنتاگون که خواسته نامش فاش نشود خبر اصابت دو موشک به هواپیمای اوکراینی را با آب و تاب در رسانه ها منعکس نموده است. در آینده که تعیین شد این ادعای دروغ عاری از حقیقت است هیچ کس مسئولیت این دروغ بزرگ را بر عهده نخواهد گرفت.

7. توصیه می کنیم دولت آمریکا به جای دروغ پردازی و شکل دادن یک عملیات روانی، به نتایج آنالیز کمیته های ذکر شده در بند بالا دقت کنند.

8. در پایان متاسفم که سیستم عملیات روانی دولت آمریکا و همراهان مطلع و نامطلع آن ها با این دروغ پردازی ها بر زخم های جانکاه خانواده های داغدار نمک می پاشند و برای تامین اهداف خود در این عملیات روانی خانواده های قربانیان این حادثه را نیز قربانی می کنند.

تا8: تا8: مجله نقد و بررسی کالا ها و محصولات برندها مختلف

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15273

به "توضیحات سخنگوی دولت درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات سخنگوی دولت درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید