توطئه کشاندن اوضاع عراق به درگیری مسلحانه شکست خورد

به گزارش شیوا مارکت، جریان صدر عراق حمله مشکوک به منزل مقتدی الصدر را توطئه ای برای کشاندن اوضاع اعتراضات به درگیری مسلحانه خواند و تاکید کرد رهبر جریان صدر اجازه چنین اتفاقی را نخواهد داد.

توطئه کشاندن اوضاع عراق به درگیری مسلحانه شکست خورد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جریان صدر عراق حمله پهپادی اخیر به منزل مقتدی الصدر رهبر این جریان در محله الحنانه استان نجف را تلاش برای کشاندن اوضاع عراق به درگیری مسلحانه خواند.

محمد الدراجی عضو جریان صدر در اظهاراتی خبری گفت: این عملیات پیامی تهدیدآمیز است، زیرا حضور الصدر در ایران اعلام شده است و همه می دانند که در زمان حمله به منزل الصدر، او آنجا نبوده است.

به گزارش وبگاه خبری موازین نیوز، الدراجی تاکید کرد: کسانی هستند که می خواهند اوضاع را به درگیری مسلحانه سوق دهند، زیرا گمان می کنند این اتفاق به اعتراضات پایان خواهد داد و معادلات را به نفع آن ها تغییر می دهد، یعنی بار دیگر گفتمان های طائفه ای گسترش یابد، اما مقتدی الصدر هرگز به اینجا کشیده نمی شود.

صالح محمد العراقی از منابع رسانه ای نزدیک به جریان الصدر روز شنبه خبر داده بود که منطقه الحنانه در نجف اشرف هدف حمله پهپادی قرار گرفته است.

العراقی در فیسبوکش نوشت: این حمله در پاسخ به دستوراتی اجرا شده که مقتدی الصدر در خصوص کلاه آبی ها دیشب برای حمایت از انقلابیون در بغداد و پیشتر در نجف، صادر کرده بود.

لؤی الیاسری استاندار نجف هم شب گذشته در نشست خبری درباره این اتفاق گفت: به دنبال بازدیدی که با مقامات پلیس استان از منزل مقتدی الصدر داشتیم به ما خبر داده شد که ساعت 3:40 بامداد شنبه یک بمب توسط یک پهپاد ساخت داخل به خانه الصدر در نجف پرتاب شد. این پهپاداز سمت مرز های شمالی استان نجف به سمت منزل الصدر هدایت شده بود. چیزی که کارشناسان پلیس جنایی هم آن را تایید می کنند و می گویند که پهپاد مذکور بومی بوده و تحقیق برای پی بردن به واقعیت های بیشتر درباره آن آغاز شده است.

الیاسری اضافه نمود: کسانی به دنبال فتنه انگیزی هستند. بیانیه ای جعلی هم به من نسبت دادند درباره اینکه من گفته ام هیچ پهپادی در کار نبوده در حالی که من به رسانه ها گفتم یک پهپاد خانه آقای الصدر را هدف گرفته است.

رئیس کمیته امنیتی در نجف هم شرح داد پهپاد مذکور حامل مواد منفجره سنگین تی ان تی بود.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14271

به "توطئه کشاندن اوضاع عراق به درگیری مسلحانه شکست خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توطئه کشاندن اوضاع عراق به درگیری مسلحانه شکست خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید