فراوری برچسب های ساده و سبک برای محصولات اینترنت اشیا

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، برچسب های یادشده با استفاده از سلولهای نازک خورشیدی پروسکایت فراوری شده اند و هدف از طراحی آنها فراوری حسگرهایی ارزان قیمت است که بدون باتری برای ماه ها و حتی سال ها قابل استفاده باشند.

فراوری برچسب های ساده و سبک برای محصولات اینترنت اشیا

بر اساس پیش بینی های پژوهشگران، تعداد محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا که به راحتی از قابلیت اتصال به شبکه های رایانه ای و تبادل داده برخوردارند، تا سال 2025 به 75میلیارد واحد می رسد. این حجم از محصولات اینترنت اشیا به حسگرهایی برای جمع آوری،ذخیره سازی و انتقال داده احتیاج دارند و این امر مستلزم مصرف انرژی زیادی است.

این کار به وسیله باتری های عادی گران و سنگین و نیز سیم کشی ممکن نیست و از همین رو طراحی حسگرهای خورشیدی سبک و ارزان در دستور کار دانشمندان قرار گرفته است. از این حسگرها می توان برای سنجش و کنترل دائمی دمای هوا،میزان طوبت و غیره استفاده کرد.

در این برچسب های مدارهای الکترونیکی کار گذاشته شده که قادر به تبادل سیگنال های الکترونیکی بوده و اطلاعات ذخیره شده در تراشه های خود را به همین شیوه منتقل می نمایند. برچسب های یادشده می توانند کاربردهای امنیتی، مراقبت و ردگیری داشته باشند و برای قیمت گذاری و خرید سریع کالا هم به کار روند.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11420

به "فراوری برچسب های ساده و سبک برای محصولات اینترنت اشیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری برچسب های ساده و سبک برای محصولات اینترنت اشیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید