فراوری لباس ضد سلولیت برای نخستین بار در دانشگاه صنعتی اصفهان

به گزارش شیوا مارکت، محققان دانشگاه صنعتی اصفهان برای نخستین بار لباس ضدسلولیت فشارنده با اثر میکروماساژ و قابلیت شارژ مجدد را طراحی و فراوری کردند.

فراوری لباس ضد سلولیت برای نخستین بار در دانشگاه صنعتی اصفهان

به گزارش، به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، اکبر خدامی با اعلام خبر فوق گفت: منسوجات آرایشی بهداشتی دسته جدیدی از منسوجات با مواد فعال هستند که روشی نوین و مناسب برای استفاده از محصولات آرایشی در زندگی مدرن و پر مشغله امروزی را ارائه می نمایند.

وی افزود: این منسوجات عملکردی مشابه باکرم های آرایشی یا لوسین های مورد استفاده در زندگی روزانه را دارند و با توجه به این که قسمت زیادی از بدن را در طول روز و به مدت طولانی می پوشانند، این امر فرصتی مناسب برای انتقال راحت مواد با ویژگی های مراقبت از پوست با بهره گیری از کالای نساجی را فراهم نموده است.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: به دلیل تماس مستقیم منسوجات با پوست، انواع مواد فعال با ویژگی های مراقبت از پوست از جمله مواد ضد سلولیت و چاقی را می توان به کالای نساجی منتقل کرد تا این مواد در حین تماس با بدن از لباس آزاد شده و بطور مستقیم جذب پوست شوند.

فراوری شلوارک ضدسلولیت و چاقی

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این که تاکنون لباس های لاغری و ضدسلولیت در کشور فراوری نشده است، توضیح داد: این گروه فناور برای نخستین بار اقدام به فراوری شلوارک ضدسلولیت و چاقی نموده است.

وی افزود: استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی حاوی مواد چربی سوز که عموماً به صورت کرم، ژل، لوسیون و روغن های لاغری عرضه می شوند، از روش های مبارزه با چاقی و سلولیت است که بهره گیری مداوم از آن ها مستلزم صرف وقت و هزینه زیاد می باشد.

خدامی با اشاره به اثرگذاری کوتاه مدت کرم های آرایشی یا لوسین ها و از بین رفتن اثر مراقبت از پوست آن ها پس از زمانی کوتاه، بیان داشت: منسوجات فراوری شده برای این منظور به عنوان پوست دوم انسان عمل نموده و با تماس طولانی مدت با بدن و رهایش مداوم و تدریجی مقادیر اندکی از ماده فعال بکار رفته، ضمن افزایش اثر مراقبت از پوست، با عملکردی بسیار مؤثرتر از شیوه یک مرحله ای استفاده از این مواد، مشکل چاقی و بروز سلولیت را رفع می¬کند.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان به فراوری این محصول برای نخستین بار در کشور اشاره نمود و ادامه داد: نمونه های خارجی این محصول برگرفته از فناوری میکروکپسول های حاوی مواد شیمیایی و دارای عوارض جانبی است که به دلیل عمر محدود آن، پس از یک دوره استفاده اثر خود را از دست خواهد داد در حالی که محصول فراوریی توسط این گروه فناور، امکان شارژ مجدد مواد و استفاده مکرر از لباس پس از رهایش کامل مواد را فراهم می کند.

خدامی بیان داشت: در محصول فراوریی این گروه فناورابتدا یک سیستم رهایش کنترل شده و تدریجی روی پارچه اعمال و پس از آن مواد فعال چربی سوز طبیعی در این سیستم بارگذاری و به این ترتیب یک لباس ضد سلولیت حاوی مواد فعال چربی سوز تهیه شد که مواد فعال تنها با پوشیدن و در اثر اصطکاک حاصل از برقراری تماس با بدن، از سیستم رهایش آزاد شده، به پوست نفوذ می کند و اثرات لاغری و ضد سلولیت را حاصل می کند.

وی با اشاره به حذف مواد شیمیایی در فراوری این محصول، بیان داشت: به دلیل سازگاری الیاف طبیعی مثل پنبه یا پنبه، لاکرا با پوست و نیز خاصیت کشسانی آن ها، این شلوارک با استفاده از این الیاف فراوری و قسمت داخلی آن نیز به گونه ای طراحی شده که نوع بافت اثر میکروماساژ داشته و با محکم نگه داشتن اندام تحت پوشش، ضمن تسهیل چربی سوزی، ظاهری متناسب را ارائه نماید.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: شلوارک ضدچاقی فشارنده به گونه ای طراحی شده است که با حرکات طبیعی بدن انسان و نسبت به شرایطی، چون pH و دمای بدن، ماده فعال مورد نظر را از لباس جدا نموده و به پوست منتقل می کند.

خدامی در خاتمه افزود: این البسه لاغری می تواند به صورت شلوارک، شلوار، گن های شکمی، گن های سرتاسری (از نوک پا تا شانه ها، از زانو تا زیر سینه، از زانو تا شانه ها)، در هشت اندازه و رنگ مختلف فراوری و به بازار عرضه گردد.

لازم به ذکر است دانش فنی و فراوری انبوه منسوجات آرایشی بهداشتی در کشور و نیز لباس لاغرنماینده و ضد سلولیت با اثر میکروماساژ و قابلت شارژمجدد حاصل فعالیت پژوهشی مشترک میان آقایان دکتر اکبر خدامی دانشیار دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان و دکترمجید راستی اردکانی فوق تخصص جراحی پلاستیک به همراه چهار محقق دیگر این گروه پژوهشی است.

ز

tour-canada.ir: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان 99 را با ما تجربه کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2314

به "فراوری لباس ضد سلولیت برای نخستین بار در دانشگاه صنعتی اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری لباس ضد سلولیت برای نخستین بار در دانشگاه صنعتی اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید