فراوری نفت عربستان در ماه سپتامبر ثابت ماند

به گزارش شیوا مارکت، فراوری نفت عربستان در ماه سپتامبر با حجم 8 میلیون و 970 هزار بشکه در روز، نسبت به ماه پیش از آن ثابت بود.

فراوری نفت عربستان در ماه سپتامبر ثابت ماند

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، یک مقام صنعتی ریاض خاطرنشان کرد که فراوری نفت عربستان سعودی در ماه سپتامبر نسبت به ماه پیش از آن تقریباً ثابت بود و این کشور در ماه سپتامبر روزانه 8 میلیون و 974 هزار بشکه نفت فراوری کرد. فراوری نفت ریاض در ماه اوت 8 میلیون و 988 هزار بشکه در روز بود.

عربستان از ماه مه به عنوان بخشی از توافق تاریخی اوپک پلاس برای کاهش حدود یک دهم عرضه نفت دنیا، فراوری خود را محدود نموده است تا از تأثیر همه گیری ویروس کرونا بر بازار انرژی بکاهد. براساس این توافق سهمیه فراوری ریاض چیزی کمتر از 9 میلیون بشکه در روز است.

به گفته این مقام صنعتی که خواست نامش فاش نشود، ریاض در ماه سپتامبر روزانه 6 میلیون و 100 هزار بشکه نفت صادر نموده، این در حالی است که صادرات این کشور در ماه اوت 6 میلیون بشکه در روز بوده است.

مصرف داخلی نفت عربستان سعودی به طور معمول پس از خاتمه تابستان کاهش می یابد و نفت بیشتری برای صادرات وجود دارد. ریاض برای فراوری برق و تأمین حداکثر تقاضای تهویه مطبوع در طول تابستان به طور مستقیم در بعضی از نیروگاه های برق نفت می سوزاند.

مجله سلو بلاگ: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 23844

به "فراوری نفت عربستان در ماه سپتامبر ثابت ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری نفت عربستان در ماه سپتامبر ثابت ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید