جدیدترین موضع گیری خصمانه بن سلمان علیه ایران

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیاالیوم، خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان و برادر محمد بن سلمان ولیعهد سعودی مدعی شد: ایران بزرگترین خطر برای خاورمیانه است و باید به آنها فشار وارد گردد تا از یک جنگ منطقه ای گسترده جلوگیری گردد.

جدیدترین موضع گیری خصمانه بن سلمان علیه ایران

وی ادعا کرد: ایران و نائبان آن از یکسو و گروههای تروریستی مانند داعش و القاعده از سوی دیگر بزرگترین خطر برای منطقه و امنیت جهانی هستند و هر دو روی یک سکه هستند و احترامی به حاکمیت کشورها و قانون بین المللی نمی گذارند.

پسر پادشاه عربستان مدعی شد: ایران خواستار صدور انقلاب و ایدئولوژی توسعه طلبانه است و ایران نمی خواهد که کشورهای دیگر در منطقه شریکانش باشند بلکه خواستار آن است که بخشی از طرحهای توسعه طلبانه آن باشند. ما چشم انداز 2030 را داریم که ما را به سوی جلو پیش می برد و آنها چشم انداز 1979 را دارند که کوشش می نماید که منطقه و عربستان را به سمت عقب ببرد.

خالد بن سلمان ادعا کرد: 160 موشک بالستیک ایران در حال حاضر به سوی عربستان نشانه گرفته شده است و باوجود آن است که عربستان یک تیر هم به سوی ایران شلیک نکرده است. اگر کاری انجام ندهیم مشابه کاری که سالیان گذشته انجام داده ایم این به نزاع بزرگ منجر خواهد شد زیرا پنج سال قبل موشکهای بالستیک به سوی عربستان نشانه گرفته نشده بودند و 20 سال قبل شبه نظامی ایرانی در عراق وجود نداشت. اقدامات تنش آفرین ایران در منطقه به نزاع بزرگ منجر می گردد.

وی مدعی شد: عربستان در راستای استقلال کشورهای منطقه و برقراری امنیت و ثبات در خاورمیانه حرکت می نماید. ریاض مسئول برافروخته شدن جنگ در یمن نیست و به منظور حمایت از دولت مشروع بین المللی علیه حوثی ها مورد حمایت تهران و نیز مقابله با القاعده وارد جنگ شده است. حوثی ها باید انتخاب نمایند که گروه سیاسی در یمن باشند یا شبه نظامی ایرانی و حزب الله دیگر.

برادر محمد بن سلمان در ژستی فریبکارانه ملت ایران را ملتی بزرگ و مستحق زندگی بهتر دانست و در اظهاراتی مداخله جویانه ادعا کرد: حکومت ایران باید همانند عربستان! در راستای برآورده کردن نیازهای شهروندان خود به جای رفتار خبیث در منطقه، حرکت کند.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15546

به "جدیدترین موضع گیری خصمانه بن سلمان علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین موضع گیری خصمانه بن سلمان علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید