جذب حداکثری تسهیلات اشتغال و رونق فراوری در اسفراین

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، طاهر رستمی در پنجمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اسفراین خواهان کار جهادی و شبانه روزی مسئولان به منظور جذب حداکثر متقاضیان در دریافت تسهیلات مشاغل پایدار روستایی و عشایری و رونق فراوری شد و اظهار کرد: دستگاه ها برای معرفی بیش از دو هزار طرح اشتغال با موضوع 20 طرح بزرگ در حوزه مشاغل روستایی و صنایع هتمام لازم را داشته باشند.

جذب حداکثری تسهیلات اشتغال و رونق فراوری در اسفراین

رستمی با تاکید بر تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، اضافه نمود: طرح اهمیت موضوع اشتغال در جلسات مختلف و به طور مستمر به منظور جذب حداکثری متقاضیان در دریافت تسهیلات است و یاری و تسهیل گری در نحوه اجرای مشاغل خصوصا مشاغل خانگی در کاهش نرخ بیکاری شهرستان بسیار موثر است.

وی با اشاره به دستور استاندار خراسان شمالی مبنی بر تک رقمی شدن استان در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار، گفت: کار جمعی، جهادی و شبانه روزی تمام دستگاه های متولی و بانک های عامل سبب شد که روند کارها تسریع یافته و استان رتبه دوم را در انعقاد و رتبه چهارم در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار کسب کند.

وی با اشاره به شرایط پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری، گفت: دولت تمام توانش را گذاشته که به اشتغال کشور یاری کند و مسئولان موظف هستند به منظور روان سازی و برطرف موانع و مسائل جهت تحقق میزان تعهد پرداخت تسهیلات با کارمزد پایین را در اولویت دستور کار خود قرار دهند .

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری اسفراین در ادامه به دستور استاندار مبنی بر آماده کردن یک هزار طرح اشتغال در طی هفته های آینده اشاره نمود و اضافه نمود: بخشداران به یاری دهیاری ها و دستگاه های متولی با عنایت به ظرفیت شهرستان و اعلام آمادگی اجرا شده نسبت به شناسایی و معرفی طرح ها اقدام نمایند.

رستمی ادامه داد: در معرفی طرح ها سعی داریم 20 طرح بزرگ و عمده در حوزه روستایی و صنایع را معرفی کنیم .

وی با اشاره به طرح های مشاغل خانگی از دستگاه ها و بانک ها خواست تا دو روز آینده نسبت به پرداخت و معین تکلیف این پرونده ها اقدام نمایند.

رستمی همچنین ضمن استماع آخرین گزارش میزان تحقق دستگاههای اجرایی در ثبت فرصت های شغلی جدید ایجاد شده در شهرستان اظهار داشت: دستگاههای متولی که تا کنون اقدامی در مورد ثبت فرصت های شغلی جدید نداشته اند تا خاتمه امسال اقدام نمایند.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2999

به "جذب حداکثری تسهیلات اشتغال و رونق فراوری در اسفراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب حداکثری تسهیلات اشتغال و رونق فراوری در اسفراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید