جذب 50 هزار آتش نشان داوطلب در تهران

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آموزش و جذب حدود 50 هزار آتش نشان داوطلب در شهر تهران اطلاع داد و نحوه پذیرش آن را تشریح کرد.

جذب 50 هزار آتش نشان داوطلب در تهران

سید جلال ملکی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به پیشینه اجرای طرح آتش نشان داوطلب در سطح دنیا گفت: اقدامات داوطلبانه و کار داوطلبانه از جمله اقداماتی است که کشورهای زیادی در سطح دنیا برای آن برنامه ریزی گسترده ای انجام داده اند و اهمیت این موضوع به قدری است که روزی به عنوان کار داوطلبانه و داوطلب نیز در تقویم دنیای نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: به همین دلیل و با توجه به اینکه طرح آموزش و بهره گیری از توان نیروهای مردمی آتش نشان داوطلب سالهاست در بعضی از کشورهای مختلف دنیا اجرا شده و موفقیت آمیز نیز بوده است. سازمان آتش نشانی تهران نیز تصمیم به آموزش و بهره گیری از ظرفیت آتش نشانان داوطلب گرفت و این طرح را از سال 1384 کلید زد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه تجزیه و تحلیل طرح آتش نشان داوطلب نشان دهنده اثرات مثبت آن و مکمل بودنش در امدادرسانی و نجات جان و مال مردم در حوادث گوناگون است، گفت: از سوی دیگر آتش نشانان داوطلب با توجه به آموزشی که دیده اند در رسیدن به سطح بالاتری از ایمنی شهری نقش ویژه ای برعهده دارند.

به گفته وی، آتش نشانان داوطلب به منظور ارتقای سطح فرهنگ و معلومات ایمنی شهروندان در تمامی محلات سطح شهر تهران حضوری فعال داشته و با برگزاری کلاس های آموزش شهروندی در اماکن عمومی از جمله سرای محلات، اماکن مذهبی و فرهنگی، مراکز آموزشی و... در کاهش مخاطرات آتش سوزی ها و حوادث گوناگون نقش به سزایی دارند.

ملکی با بیان اینکه جذب آتش نشان داوطلب در سازمان آتش نشانی شهر تهران در سه سطح انجام می گردد، گفـت: در مجموع طی این مدت حدود 50 هزار آتش نشان داوطلب از سوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهردازی تهران جذب شده و تحت آموزش قرار گرفته است.

وی درباره سطوح فعالیت آتش نشانان داوطلب نیز گفت: سطح یک، بالاترین سطح آتش نشانان داوطلب است. این نیروها با هماهنگی مسئولان مروبطه و بر اساس دستورالعمل ها و آیین نامه های موجود، در مواقع ضروری، بنا به درخواست سازمان در ماموریت های محوله شرکت می نمایند. در سطح دو، آتش نشانان داوطلب پس از گذراندن دوره های مربوطه می توانند به عنوان مربیان آموزش شهروندی در ارتقاء و بهبود سطح فرهنگ ایمنی شهروندان فعالیت نمایند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه نمود: در سطح سوم که جنبه عمومی داشته و تحقق شعار هر خانواده یک آتش نشان است، داوطلبان پس از ثبت نام، آموزش های اولیه را طی می نمایند.

به گفته ملکی، شهروندان و علاقه مندان برای شرکت در دوره های آموزشی آتش نشان داوطلب، می توانند پس از پر کردن فرم درخواست عضویت آتش نشان داوطلب (اینجا) به نزدیکترین ایستگاه آتش نشانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18179

به "جذب 50 هزار آتش نشان داوطلب در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب 50 هزار آتش نشان داوطلب در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید