جزییات حمله هکری به نهادهای اطلاعاتی آمریکا، هکرها ماه&zwnjها ای&zwnjمیل&zwnjهای کارمندان را رصد کرده&zwnjاند

به گزارش شیوا مارکت، یکی از افراد مسئول که آشنا به حمله هکری به نهادهای آمریکایی است گفت: هکرها فوق العاده سطح بالا و قادر بودند نرم افزارهای کنترل اصالت برنامه آفیس مایکروسافت را فریب دهند.

جزییات حمله هکری به نهادهای اطلاعاتی آمریکا، هکرها ماه&zwnjها ای&zwnjمیل&zwnjهای کارمندان را رصد کرده&zwnjاند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری رویترز یکشنبه شب بیان کرد هکرهای مورد حمایت یک دولت خارجی اطلاعات و ای میل های وزارت خزانه داری آمریکا را به سرقت برده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس اعلام سه نفر از کسانی که آشنا به این حادثه امنیتی هستند این نگرانی در نهاد اطلاعاتی آمریکا وجود دارد که هکرهایی که وزارت خزانه داری و اداره مخابرات و ارتباطات ملی را هدف گرفتند از ابزاری مشابه برای رخنه در دیگر نهادهای دولتی استفاده نمایند. این افراد اسم نهادهای دولتی مورد اشاره را ذکر نکردند.

منابع دیگری بیان کردند حمله هکری به اداره ملی مخابرات و اطلاعات آمریکا و برنامه آفیس 365 شرکت مایکروسافت انجام شده است.

نکته مهم و قابل تأمل این است که به گفته منابع فوق ای میل های کارکنان این نهاد اطلاعاتی آمریکا برای ماه ها مورد رصد قرار گرفته است و این موضوع به تازگی افشا شده است و احتمالاً در آینده اطلاعات افشاگرانه دیگری از جانب هکرها یا حامیان آنها منتشر خواهد شد.

یکی از افراد مسئول که آشنا به حادثه فوق است و خواست نامش فاش نشود گفت: هکرها فوق العاده سطح بالا و قادر بودند نرم افزارهای کنترل اصالت برنامه آفیس مایکروسافت را فریب دهند.

سه منبع دیگر با بیان اینکه گستره این حمله هکری هنوز نامشخص است گفتند تحقیقات در مراحل اولیه قرار گرفته است و شامل بعضی نهادهای فدرال از جمله اف بی آی است.

رویترز نوشت این حمله هکری چالشی بزرگ برای جو بایدن به عنوان دولت آینده خواهد بود چرا که مقامات مربوطه درباره اینکه چه اطلاعاتی به سرقت رفته و به چه منظور از آنها استفاده خواهد شد، تحقیق می نمایند، این یک امر بدیهی است که تکمیل تحقیقات گسترده سایبری ماه ها یا سالها زمان خواهد برد.

یکی از افراد آشنا به حمله فوق بیان کرد: این رویداد بسیار فراتر از یک نهاد واحد است، این یک کمپین جاسوسی سایبری بزرگ است که دولت و منافع آمریکا را هدف قرار داده است.

یکی از سخنگویان آژانس حفاظت از زیرساخت امنیتی و سایبری وزارت امنیت داخلی آمریکا گفته است آنها همکاری نزدیکی با شرکای نهاد ما در مورد اقدام هکری علیه شبکه های دولتی دارند. آژانس حفاظت از زیرساخت امنیتی و سایبری در حال ارائه یاری فنی به نهادهای آسیب دیده است تا به کاهش آسیب های احتمالی یاری نمایند.

بر اساس اعلام یک مقام ارشد دولت آمریکا با اینکه این حمله به تازگی کشف شده است نشانه ای وجود دارد مبنی بر اینکه آسیب ناشی از ای میل در اداره مخابرات و اطلاعات ملی به تابستان سال جاری بازمی شود.

+

خیمه نیوز: خیمه نیوز، با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 26173

به "جزییات حمله هکری به نهادهای اطلاعاتی آمریکا، هکرها ماه&zwnjها ای&zwnjمیل&zwnjهای کارمندان را رصد کرده&zwnjاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات حمله هکری به نهادهای اطلاعاتی آمریکا، هکرها ماه&zwnjها ای&zwnjمیل&zwnjهای کارمندان را رصد کرده&zwnjاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید