حمایت ارتش و پلیس پرو از رئیس جمهور این کشور

به گزارش شیوا مارکت، به رغم نارضایتی اپوزیسیون پرو از تصمیم رئیس جمهور برای انحلال کنگره و تلاششان برای برکنار کردن وی، فرماندهان ارتش و پلیس این کشور از رئیس جمهور حمایت کردند.

حمایت ارتش و پلیس پرو از رئیس جمهور این کشور

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در حالی که قانونگذاران پرو بدون اعتنا به انحلال کنگره مرسدس آرائوس را به عنوان معاون جدید منصوب کرده و گفتند که مارتین ویزکارا از نظرشان صلاحیت ریاست جمهوری را ندارد، فرماندهان پلیس و ارتش این کشور حمایت خود را از ویزکارا اعلام کردند.

دولت لیما در بیانیه ای آورده است: رئیس فرماندهی مشترک نیروی دریایی، هوایی و فرماندهی ارتش به همراه پلیس ملی پرو بر حمایت کامل خود از نظم قانون اساسی تاکید دارند و ویزکارا را به عنوان فرماندهی کل قوا به رسمیت می شناسند.

روز دوشنبه، ویزکارا پس از آن کنگره را منحل کرد که قانونگذاران بدون توجه به هشدارهایش برای ایجاد اصلاحات در دادگاه قانون اساسی ، برای یک عضو جدید دیوان قانون اساسی رای دادند.

بعد از انحلال مجلس پرو توسط رئیس جمهور این کشور، قانونگذاران مخالف ویزکارا این اقدام را خلاف قانون اساسی دانسته و تهدید کردند که او را برکنار می کنند.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11440

به "حمایت ارتش و پلیس پرو از رئیس جمهور این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت ارتش و پلیس پرو از رئیس جمهور این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید