حمله به کاروان حامل رئیس جمهور سودان جنوبی

به گزارش شیوا مارکت، خودروی حامل رئیس جمهور سودان جنوبی هدف حمله قرار گرفت که برخی اخبار حاکی از تروریستی بودن آن است.

حمله به کاروان حامل رئیس جمهور سودان جنوبی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه سودان تریبون، هنگامی که رئیس سودان جنوبی درحال رفتن به کلیسایی در جوبا بود، کاروانش هدف حمله یک دستگاه خودروی شخصی قرار گرفت که با واکنش سریع تیم محافظش روبرو شد. محافظان رئیس جمهور سودان جنوبی به تعقیب خودروی مهاجم پرداختند اما پیش از اینکه خودروی مزبور را متوقف کنند این خودرو با یک دستگاه موتور سیکلت تصادف کرد.

برخی اخبار در سودان جنوبی حاکیست حمله به کاروان رئیس جمهور این کشور با هدف ترور سالوا کی یر مابادریت اجرا شده است اما وزیر اطلاعات دولت جوبا دیروز در یک نشست مطبوعات گفت: از زمان استقلال کشور تا به امروز این اولین حمله کاروان حامل رئیس جمهور است. ما در حال بررسی این حمله هستیم و هنوز ابعاد آن برای ما روشن نیست.

به دنبال برگزاری همه پرسی در سال 2011 ساکنان سودان جنوبی به استقلال این منطقه رای مثبت دادند و کشور سودان جنوبی تشکیل و سالوا کی یر مابادریت به عنوان رئیس جمهور آن انتخاب شد.

دولت جوبا برخاسته از هیچ انتخابات مردمی نیست چراکه شعله ور بودن جنگ داخلی در سودان جنوبی اجازه برگزاری انتخابات را دراین کشور نداده است. این جنگ ماه گذشته میلادی پس از تشکیل دولتی با مشارکت قبایل و سایر اقشار مردم سودان جنوبی پایان یافت.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17652

به "حمله به کاروان حامل رئیس جمهور سودان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله به کاروان حامل رئیس جمهور سودان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید