حمله موشکی چهارم یمن به مواضع ائتلاف سعودی؛ نجران هدف نهاده شد

به گزارش شیوا مارکت، ارتش یمن یک مقر نظامی ائتلاف سعودی در جنوب عربستان را هدف موشکی بالستیک قرار داد که در پی آن چندین نظامی کشته یا زخمی شدند.

حمله موشکی چهارم یمن به مواضع ائتلاف سعودی؛ نجران هدف نهاده شد

گروه بین الملل خبرنگاران - (تصویر خبر، آرشیوی است)؛ شبکه خبری المسیره یمن، صبح امروز شنبه، از حمله موشکی جدید ارتش این کشور به جنوب عربستان اطلاع داد و خاطرنشان کرد که یک مقر نظامی تازه احداث شده ائتلاف سعودی در نجران هدف نهاده شد.

به گزارش المسیره، این مقر نظامی با یک فروند موشک بالستیک از نوع بدر F هدف نهاده شده و دهها نفر در پی اصابت موشک، کشته یا زخمی شده اند. همچنین سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن خاطرنشان کرد که این موشک تجمع نیروهای سعودی و مزدوران آنها را در منطقه سقام در نجران هدف قرار داده است. سریع خاطرنشان کرد که این موشک به هدف اصابت نموده و نتیجه کار اطلاعاتی دقیق بوده است.

حمله امروز به نجران، چهارمین حمله موشکی طی سه روز گذشته است. روز پنجشنبه نیز دو حمله موشکی انجام شد. در حمله نخست، اردوگاه نظامی الجلاء در شهر البریقه در غرب استان عدن در جنوب یمن هدف موشک بالستیک میان برد نهاده شد که در نتیجه این حمله بیش از چهل نظامی و شبه نظامی از جمله یک فرمانده ائتلاف کشته شدند. در حمله دوم، ارتش یمن یک فروند موشک بالستیک جدید که آن را برکان 3 معرفی کرد، به یک هدف نظامی مهم در منطقه الدمام مرکز منطقه الشرقیه در شرق عربستان سعودی حمله کرد.

علاوه بر این دو حمله، همچنین یک مقر ائتلاف سعودی در استان الحجه در شمال غرب یمن که محل استقرار نیروهای به خدمت گرفته شده از سودان بود، هدف یک فروند موشک نهاده شد (جزئیات بیشتر).

منابع یمنی گزارش کردند که در پی حمله موشکی امروز در نجران، دهها نفر از مجروحان به بیمارستان های استان نجران منتقل شده اند. سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که شلیک این موشک، عملیاتی پیشدستانه بوده زیرا نیروهای وابسته به عربستان سعودی قصد عملیات جدید و افزایش تنش علیه مواضع ارتش یمن را داشته اند.

یکشنبه هفته گذشته نیز منطقه در نجران هدف حمله موشکی نهاده شده بود. ارتش یمن اعلام نکرد که حمله هفته گذشته را با چه موشکی انجام داده است. المسیره اعلام نموده بود که در آن حمله نیز شماری از نیروهای ائتلاف سعودی کشته یا زخمی شده اند.

ص

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8519

به "حمله موشکی چهارم یمن به مواضع ائتلاف سعودی؛ نجران هدف نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله موشکی چهارم یمن به مواضع ائتلاف سعودی؛ نجران هدف نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید