خبرنگاران اتریش از احتمال بسته شدن مرزهای خود به روی پناهجویان اطلاع داد

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- صدراعظم اتریش روز شنبه با توجه به هجوم پناهجویان از مرز ترکیه به سمت یونان برای ورود به حوزه اروپا از احتمال بسته شدن مرزهای کشورهای حوزه بالکان اطلاع داد.

خبرنگاران اتریش از احتمال بسته شدن مرزهای خود به روی پناهجویان اطلاع داد

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، سباستین کورتس با توجه به هجوم پناهچویان به اروپا در سالهای 2015 تا 2016 گفت: ما در اتحادیه اروپا و در طول راستا بالکان غربی با شرکای خود در تماس هستیم. در صورت عدم موفقیت محافظت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا، اتریش از مرزهای خود محافظت خواهد نمود.

کورتس در انتقاد از تصمیم دولت ترکیه و هجوم مهاجرت غیرقانونی پناهجویان در بیانیه ای خاطر نشان کرد: که اتریش آماده است تا کشورهای واقع در مرزهای بیرونی اتحادیه اروپا را با پلیس های اضافی مورد حمایت قرار دهد، تا پناهجویان در همان مرزهای خارجی اتحادیه اروپا متوقف شوند.

رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه روز شنبه با تاکید بر پایبندی اروپا به تعهدات خود گفت که مرزهای ترکیه به سوی اروپا برای مهاجران همچنان باز است.

اردوغان با تاکید بر آنکه ترکیه دیگر نمی تواند موج جدید مهاجرت پناهندگان را کنترل کند، گفت که دولت وی اجازه می دهد که پناهندگان از ترکیه به اروپا سفر نمایند.

اردوغان در مجلس ترکیه در اولین موضعگیری در خصوص کشته شدن 33 سرباز این کشور در شمال سوریه گفت: دیروز چه کردیم؟ درها را باز کردیم.

اردوغان اضافه کرد: ما آن درها را نمی بندیم، چرا؟ زیرا اتحادیه اروپا باید متعهد به وعده های خود باشد.

اردوغان همچنین با بیان اینکه از روز آدینه 18 هزار پناهنده در مرزهای ترکیه به سمت اروپا جمع شده اند، اضافه کرد: این تعداد ممکن است روز شنبه به 30 هزار نفر برسد.

پلیس مرزی یونان روز شنبه برای جلوگیری از ورود آوارگان سوری به این کشور، از گاز اشک آور و نارنجک های شوک دهنده استفاده کرد. دولت یونان اعلام نموده است که مصمم به جلوگیری از ورود پناهجویان به وسیله مرز ترکیه به خاک این کشور است.

دولت آتن اعلام نموده که امروز مانع از ورود غیرقانونی چهار هزار آواره از خاک ترکیه به یونان شده است.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: ایرنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16634

به "خبرنگاران اتریش از احتمال بسته شدن مرزهای خود به روی پناهجویان اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اتریش از احتمال بسته شدن مرزهای خود به روی پناهجویان اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید