خبرنگاران استاد دانشگاه: مباحث اجتماعی در جهش فراوری مهمتر است

به گزارش شیوا مارکت، بیرجند - خبرنگاران - عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند گفت: مباحث اجتماعی در فرایند جهش فراوری مهمتر است زیرا فراوری به مثابه یک چند عاملی به شمار می رود و اوضاع انسانی و اجتماعی مهمتر از بقیه ابعاد است.

خبرنگاران استاد دانشگاه: مباحث اجتماعی در جهش فراوری مهمتر است

حسین فرزانه پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: جهش فراوری در همه حوزه های مالی، فرهنگی و اجتماعی اگر به عنوان یک هدف در نظر گرفته گردد، با توجه به شایسته سالاری به عنوان رکن مهم آن، محقق می گردد.

وی تاکید نمود: اگر به شایستگی های داخلی عوامل موثر در جهش فراوری توجه و به آن بها داده گردد جهش فراوری آسان تر محقق می گردد و توجه به تخصص نیروی انسانی در جنبه های مالی برای به کارگیری افراد، مهم است.

وی گفت: تقویت اعتماد، همدلی، قانون مداری و جلوگیری از تنش های اجتماعی که از عوامل سرمایه اجتماعی هستند به تقویت جهش فراوری در همه حوزه ها یاری می نمایند.

دکترای علوم سیاسی گفت: همه عوامل واگرا در جامعه باید برطرف گردد و همدلی بین مردم و کارگزاران هم تقویت گردد، در حال حاضر بین مسوولان و مردم شکاف هایی وجود دارد که باید برطرف گردد آن وقت جهش فراوری محقق می گردد.

وی اضافه کرد: تنش ها و شکاف های اجتماعی باید برطرف گردد و مردم هم احساس نمایند که اگر دردی وجود دارد دردی مشترک بین آنها و مدیران است و تبعیض های مالی در جامعه برطرف گردد و تخصیص منابع به شکل صحیح توزیع گردد که همه اینها به بحث جهش فراوری یاری می نماید.

فرزانه پور گفت: در بحث مالی باید به ظرفیت های داخلی به غیر از نفت توجه گردد چون کشور دارای منابع بسیار زیادی است که اگر به درستی فرآوری گردد موجب جهش فراوری و تقویت استقلال مالی کشور می گردد.

وی گفت: از نفت باید به عنوان یک ذخیره تنها برای روز مبادا از آن استفاده کرد و از ظرفیت های بزرگی مثل معادن و محصولات کشاورزی استفاده کنیم و نفت را با تکنولوژی به کالای سرمایه ای تبدیل نموده که نقطه قوت اقتصاد ما باشد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت شروع سال 1399، سال جدید را جهش فراوری نامگذاری و خطاب به دست اندرکاران تأکید کردند: جوری عمل کنید که با جهش فراوری، تغییری محسوس در زندگی مردم به وجود آید.

ایشان اضافه کردند: البته لازمه تحقق این هدف برنامه ریزی است و بخش های مختلف مانند سازمان برنامه، مجلس و مرکز تحقیقات آن، قوه قضائیه، مجموعه های دانش بنیان و گروههای پرشمار جوان، مبتکر و فعال باید در این برنامه ریزی ها شرکت نمایند.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: ایرنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18440

به "خبرنگاران استاد دانشگاه: مباحث اجتماعی در جهش فراوری مهمتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاد دانشگاه: مباحث اجتماعی در جهش فراوری مهمتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید