خبرنگاران استاندار : طرح های زیر ساختی کشاورزی اولویت توسعه مازندران است

به گزارش شیوا مارکت، ساری - خبرنگاران - استاندار مازندران تکمیل طرح های زیرساختی کشاورزی را اولویت توسعه استان برشمرد و گفت : با بهره برداری کامل از پایانه های صادراتی گل و گیاه ، شیلات و برنج تحولات جدی در استان به وجود خواهد آمد.

خبرنگاران استاندار : طرح های زیر ساختی کشاورزی اولویت توسعه مازندران است

به گزارش خبرنگاران ، احمد حسین زادگان روز پنحشنبه در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران که با حضور دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری در ساری برگزار گردید ، اضافه نمود : تمام کوشش استان اتمام پروژه های نیمه تمام است و پروژه جدید عمرانی در استان تعریف نشده و نخواهد شد چرا که در حال حاضر پنج هزار طرح در استان نیمه تمام است که به هفت هزار میلیارد تومان اعتبار احتیاج دارد.

وی با تاکید بر این نکته که دولت در سه سال اخیر به طرح های زیر ساختی استان توجه ویژه ای نموده است ، در عین حال ادامه داد: این که متوسط عمر طرح های نیمه تمام استان به 6 سال برسد شایسته مردم مومن استان مازندران نیست.

استاندار مازندران به حمایت ویژه دولت جهت تکمیل طرح های نیروگاه زباله سوز ساری و نوشهر با هدف حل معضل پسماند مازندران اشاره نمود و گفت: امروز با حضور معاون رییس جمهوری زباله سوز نوشهر به صورت آزمایشی به بهره برداری می رسد.

وی با بیان این که نیروگاه زباله سوز ساری نیز با همت شخص دکتر نوبخت از پیشرفت خوبی برخوردار است ، بیان داشت: از آن جایی که تجهیزات و ماشین آلات آن وارداتی است و احتیاج به عملیات فنی تخصصی خارجی دارد ، کار با کندی پیش می رود ولی در فرایند کار مشکل بودجه و اعتبار وجود ندارد ، ضمن این که گفته شده است که هر میزان اعتبار احتیاج لازم باشد تخصیص داده می گردد.

نماینده عالی دولت در مازندران مطالبه گری مردم مناطق مختلف استان را به حق و مهم دانست و از پیگیری مسئولانه همه مردم و مسئولان به ویژه نمایندگان 12حوزه انتخابیه استان قدردانی کرد و گفت : جهش فراوری در مازندران با همدلی و توسعه متوازن استان محقق می گردد و یکی از مهم ترین آن حوزه کشاورزی است.

وی یکی از احتیاجهای اصلی استان را توجه به مهار آب های سطحی با تخصیص اعتبارات ویژه برای چندین سد استان به خصوص سد هراز مطرح کرد و گفت : سد هراز با اعتبار کنونی نمی تواند پیشرفت مناسبی داشته باشد و از آن جایی که دولت بشدت با کمبود منابع روبرو است، باید اعبتار فاینانس برای این طرح در نظرگرفته گردد.

حسین زادگان با بیان این که 2 سد کسیلیان و زارم رود که تمامی مراحل اداری آن در وزارت نیرو صورت گرفته است ، در مرحله اجرایی قرار گرفته است، بیان داشت : از سازمان برنامه و بودجه کشور توقع داریم تا طرح های سد سازی استان توجه ویژه نمایند.

وی با بیان اینکه کشاورزی مازندران عامل رونق مالی و افزایش درآمد مردم استان است، بیان داشت: در یک سال اخیر 100آببندان در استان باز سازی شده است که این امر امید بین کشاورزان منطقه را افزایش داده چرا که کشاورزی به وجود آب وابسته است و تامین آب کشاورزی و صد البته شرب مطالبه جدی مردم استان است.

حسین زادگان به آزاد سازی 85 درصد حریم 60 متری سواحل دریای خزر در مازندران اشاره نمود و گفت : در حال حاضر دولت با هماهنگی در حال آزاد سازی سواحل باقی مانده است که در اختیار نیروهای مسلح ، دستگاه های دولتی امنیتی و بخش خصوصی واقع شده است و تا انتها سال جاری مشکل حل می گردد.

استاندار مازندران به اضافه شدن یکهزار هکتاری زمین در شهرک صنعتی شرق استان در بهشهر به عنوان یک تحول اساسی در حوزه سرمایه گذاری در صنعت استان اشاره نمود و بیان داشت: سرمایه گذاران می توانند در این شهرک که زیر ساخت های خدماتی آن مهیا است ، حضور بیابند.

وی به منطقه آزاد استان اشاره نمود و گفت: خوشبتانه همه فرایند آن پس از اختلافات به اتمام رسیده است و امید واریم امروز که دولت زمینه تجارت را در منطقه اوراسیا مهیا نموده است ، مازندران با منطقه آزاد خود می تواند به صورت ملی حوزه تجارت خارجی را گسترش بدهد.

شرکت در نشست مشترک اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران نخستین برنامه معاون رییس جمهوری در دومین روز سفر به استان است.

دکتر نوبخت سفر به مازندران را عصر دیروز آغاز کرد. بازدید از چند طرح زیربنایی و زیست محیطی ، افتتاح چند طرح تکمیل شده و کلنگ زنی تعدادی طرح جدید ضروری از برنامه های رییس سازمان برنامه و بودجه به مازندران است.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: ایرنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22334

به "خبرنگاران استاندار : طرح های زیر ساختی کشاورزی اولویت توسعه مازندران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار : طرح های زیر ساختی کشاورزی اولویت توسعه مازندران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید