خبرنگاران رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نسبت به فراگیر شدن کرونا هشدار داد

به گزارش شیوا مارکت، کرمان- خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در استان کرمان بعضی خانواده ها را به شدت درگیر بیماری کرونا نموده نسبت به عواقب این فراگیری و افزایش دامنه بیماری هشدار داد.

خبرنگاران رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نسبت به فراگیر شدن کرونا هشدار داد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

حمیدرضا رشیدی نژاد شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: آمار بیمارانی که تخت های بیمارستانی را به دلیل بیماری های تنفسی مانند بیماری کرونا اشغال نموده اند، نسبت به چند هفته قبل 80 درصد افزایش یافته که نشانگر سیر صعودی وشیب تند این بیماری است .

به گفته رشیدی نژاد بیماری کرونا در استان کرمان همچون دیگر استانهای کشور خانوادگی شده و ادامه کم توجهی ها به پروتکل های بهداشتی قطعا می تواند عواقب خطرناکی را به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه در پیک سوم بیماری شیوع ویروس کرونا افزایش یافته گفت: فرایند صعودی ابتلای به کرونا را به طور قابل توجهی با شیب تندتر نسبت به قبل داریم و هرچند مرگ و میر در خط ثابت و حفظ شده واقع شده است، اما نمی توان پیش بینی کرد که 2 هفته آینده مرگ و میر چقدر خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ضمن توصیه به مردم در رعایت اصول بهداشتی برای جلوگیری و پیشگیری این بیماری همه گیر اضافه نمود: اعلام اصول بهداشتی، نظارت و کنترل و ارائه خدمات درمانی وظیفه دانشگاه و کار حرفه ای ما درمان است که وابسته به زیرساخت ها از جمله تخت بیمارستانی، پرسنل، امکانات تشخیصی و درمان مباشد که تمهیدات لازم را تا به امروز اندیشیده شده است .

رشیدی نژاد گفت : هر چند تا به امروز بخوبی توانسته ایم در ویزیت و مراقبت از بیماران کرونایی مراجعه کننده به بیمارستانها خوب عمل کنیم ولی در صورتی که فرایند صعودی حاضر مهار و کنترل نگردد امکان پاسخگویی به سیل بیماران در آینده با امکانات موجود وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد: پرسنل تا به امروز زحمت کشیده و قدردانشان هستیم، اما ظرفیت تخت ها محدود است و اگر بیماران زیاد شوند، ممکن است تخت بستری نداشته باشیم وتخت های اضافی با کیفیت خدمات ارائه نمی توانند بکنند.

رشیدی نژاد تاکید نمود: به لحاظ دارویی مسئله ای فعلا در استان نداریم، اما اگر بیماران زیاد شوند، قطعا مشکل ساز خواهد شد .

وی گفت : گرچه در بیمارستان ها پذیرش بیماران غیراورژانسی محدود و تقریبا ممنوع شده و اولویت تخت بستری با بیماران کرونایی است و از ظرفیت تمام بیمارستان ها در بخش خصوصی، دولتی و نظامی برای بیماران کووید 19 استفاده خواهیم کرد ولی بدون تردید ادامه این فرایند صعودی کار درمانی را با چالش چدی روبرو خواهد نمود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اضافه نمود: عمل های جراحی غیرضروری نیز انجام نمی گردد و پرسنل با مهارت در بیمارستان ها محدود است و نگران هستیم در مسیری قرار بگیریم که با بحران عجیب و غیرقابل کنترل روبرو شویم.

همچنین سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان کرمان را اینک 375مورد گفت و گفت : تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در این استان از ابتدا تا به امروز هفت هزار و 692مورد بوده است .

مهدی شفیعی اضافه نمود: طی 24ساعت گذشته 103مورد مبتلا به بیماری کرونا در بیمارستان های استان بستری شده است .

وی تعداد جانباختگان بر اثر بییماری کرونا در استان کرمان را از اسفند 98 تا به امروز 944نفر گفت و نسبت به شیوع این بیماری هشدار داد و از مردم خواست نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی توجه جدی تری داشته باشند .

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24203

به "خبرنگاران رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نسبت به فراگیر شدن کرونا هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نسبت به فراگیر شدن کرونا هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید