خبرنگاران زالی: بیماران کرونایی بدحال به بیمارستان ها مراجعه می نمایند

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: الگوی مراجعه افراد مبتلا به کرونا به مراکز درمانی تغییر نموده و بیماران با حال وخیم به بیمارستانها درمانی مراجعه می نمایند؛ این موضوع علاوه بر فشار مضاعف بر دوش کادر درمان، مدت درمان مبتلایان را نیز افزایش خواهد داد.

خبرنگاران زالی: بیماران کرونایی بدحال به بیمارستان ها مراجعه می نمایند

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی با اشاره به افزایش مدت اقامت بیماران بستری کرونا، اظهار کرد: این مهم نشان دهنده تغییر الگوی متفاوت بیماری کووید-19 است.

زالی با بیان اینکه امروز 324 مورد جدید ابتلا به کووید 19 در بخش های عادی و 88 مورد جدید در بخش های ویژه بیمارستان های تهران بستری شدند، اعلام کرد: در بخش مراجعان کلی به بخش های بهداشتی و درمانی، 6 درصد رشد عمومی و در بیمارانی که در بخش های ویژه و عادی بستری شدند نیز به ترتیب یک و 6 درصد رشد داشته ایم.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از ترخیص 521 بیمار بهبود یافته از کرونا در بیمارستان های تهران اطلاع داد و اضافه کرد: مدت اقامت بیماران افزایش یافته که نشان دهنده الگوی متفاوت بستری بیماران است.

زالی با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و تغییر الگوی رفتاری زندگی، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان چهره زندگی مردم در کلانشهرها متفاوت خواهد شد و مردم غالباً زندگی شبانه را تجربه می نمایند.

وی شرح داد: ماه مبارک رمضان و فاصله بین افطار تا سحر، فرصت مناسبی برای تغییر فرایند ترددها است به شکلی که پیشنهاد می کنیم بعضی مشاعل تولیدی، توزیعی و صنعتی که با مراجعان در ارتباط نیستند، در ساعات اولیه صبح از منزل خارج نشوند. این اقدام در کاهش میزان ترددها، بار ترافیک و حمل و نقل عمومی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

زالی، دورکاری، استفاده از خدمات دولت الکترونیک و پتانسیل فضای مجازی را بهترین راهبرد برای کاهش ترددها و حضور فیزیکی مردم و کارکنان دولت برای ریشه کنی کرونا دانست.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: ایرنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19103

به "خبرنگاران زالی: بیماران کرونایی بدحال به بیمارستان ها مراجعه می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زالی: بیماران کرونایی بدحال به بیمارستان ها مراجعه می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید