خبرنگاران سرعت وزش باد در اشنویه به 86 کیلومتر در ساعت رسید

به گزارش شیوا مارکت، مهاباد- خبرنگاران- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: سرعت وزش باد در اشنویه به 86 کیلومتر بر ساعت رسید که بیشترین سرعت وزش باد طی 24 ساعت گذشته در آذربایجان غربی است.

خبرنگاران سرعت وزش باد در اشنویه به 86 کیلومتر در ساعت رسید

اردلان محمدپور روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: در 24 گذشته وزش باد بیشتر مناطق استان را تحت تاثیر قرار داده است به طوری که پس از اشنویه شهرهای مهاباد و ماکو هر کدام به ترتیب با 65 و 61 کیلومتر بر ساعت بیشترین میزان وزش باد را تجربه کردند.

وی ادامه داد: وزش تندباد در مهاباد که با گردوغبار نیز همراه است، مشکلاتی را برای تردد خودروها و رفت وآمد شهفرایندان ایجاد نموده و در بعضی مناطق باعث شکسته شدن شاخه های درختان نیز شد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد اضافه نمود: فرایند سرعت باد امروز نیز در آذربایجان غربی محسوس بوده و از فردا از شدت آن کاهش خواهد یافت.

وی گفت: در شبانه روز گذشته تکاب با هشت درجه سانتی گراد بالای صفر خنک ترین و پلدشت با 35 درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین شهر استان گزارش شده است.

محمدپور، ادامه داد: در این مدت دمای هوای ارومیه بین 12 و 29 درجه سانتی گراد و دمای هوای مهاباد نیز بین 12 و 33 درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود.

اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی دارای 18 ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از 120 ایستگاه باران سنجی و اقلیم شناسی است که از ایستگاه های هواشناسی استان، 9 ایستگاه اصلی (سینوبتیک) و 9 ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان غربی از استان های شمال غربی کشور است که در منطقه ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود 340 میلی متر است؛ بارش ها در این استان از آبان ماه آغاز می گردد و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: ایرنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20725

به "خبرنگاران سرعت وزش باد در اشنویه به 86 کیلومتر در ساعت رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرعت وزش باد در اشنویه به 86 کیلومتر در ساعت رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید