خبرنگاران شهرهای ساحلی آسیب پذیرترین مناطق مازندران در برابر کرونا

به گزارش شیوا مارکت، ساری - خبرنگاران - رئیس جهاد دانشگاهی مازندران گفت: شهرهای ساحلی مازندران آسیب پذیرترین مناطق استان در برابر ویروس کرونا هستند.

خبرنگاران شهرهای ساحلی آسیب پذیرترین مناطق مازندران در برابر کرونا

واحد عبدالهیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا پایش مناطق آسیب پذیر مازندران به عهده جهاد دانشگاهی واگذار شده است.

وی ادامه داد: طبق پایش های اجرا شده شهرهای بابل، آمل ، ساری و جویبار بیشترین آمار جمعیتی مبتلا به ویروس کرونا را ثبت نموده اند.

اما رئیس جهاد دانشگاهی مازندران گفت که پیشتازی این شهرها بر اساس دوره نهفتگی ویروس کرونا و بی اطلاعی مردم از ابتلا بود که منجر به بالا رفتن تعداد مبتلایان شده است.

عبدالهیان گفت: نتیجه تازه ترین پایش جهاد دانشگاهی نشان می دهد که شهرهای ساحلی استان آسیب پذیرترین مناطق استان در برابر شیوع ویروس کرونا هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر چالوس و نوشهر آسیب پذیرترین شهرهای ساحلی استان هستند ، اضافه نمود: پیش از این شهر رامسر نیز شرایط نامناسبی داشت که با تدابیر اجرا شده با بهبود شرایط روبرو است.

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران به معیار آسیب پذیری در پایش کرونایی اشاره نمود و گفت: معیارهایی همچون تعداد مبتلایان ، سرعت شیوع ، تعداد فوتی ها و همچنین شرایط بهتر برای طول حیات ویروس ملاک ارزیابی و پایش قرار می گیرد.

عبدالهیان همچنین به علت آسیب پذیری شهرهای ساحلی اشاره نمود و گفت: پایش های اجرا شده نشان می دهد که به دلیل رطوبت بالا در شهرهای ساحلی طول حیات ویروس در محیط باز افزایش می یابد.

وی گفت: همچنین شهرهای ساحلی مسافر دارند و تردد بالا در شهرهای ساحلی علت اصلی دیگر در آسیب پذیری مناطق ساحلی مازندران است.

رئیس جهاد دانشکاهی مازندران با اشاره به اینکه ویروس کرونا از جمله ویروس های سیار است ، اضافه نمود: جهاد دانشگاهی به صورت مستمر راستا پراکنش این ویروس در استان را پایش ، آنالیز و دنبال می نماید و اطلاعات رادر اختیار ستاد استانی مقابله باویروس کرونا برای تصمیم گیری ارائه می دهد.

بر اساس آخرین آمارهای دانشگاه علوم پزشکی مازندران تا به امروز دراین استان حدود یک هزار و 800 نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند که حدود 80 نفر بر اثر این ویروس جان خود را از دست دادند.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: ایرنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17733

به "خبرنگاران شهرهای ساحلی آسیب پذیرترین مناطق مازندران در برابر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهرهای ساحلی آسیب پذیرترین مناطق مازندران در برابر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید