خبرنگاران شهروندانی زنجانی: نمایندگان منتخب صدای مردم باشند

به گزارش شیوا مارکت، زنجان - خبرنگاران - هر چقدر زمان می گذرد بر شمار مردم حاضر در پای صندوق های رای افزوده می گردد و در این میان شهروندان زنجانی تاکید دارند که نمایندگان منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید به وعده های خود عمل نمایند، صدای مردم باشند و در راستای اعتلا و پیشرفت کشور گام بردارند.

خبرنگاران شهروندانی زنجانی: نمایندگان منتخب صدای مردم باشند

مردم همیشه در صحنه زنجان نیز همانند سایر مردم نقاط کشور که از ماه ها و هفته های گذشته خود را برای این جشن ملی آماده نموده اند، امروز / 2 اسفند ماه/ به میدان آمده اند تا بار دیگر حضور حماسی خود را به نمایش بگذارند و نشان دهند که همچنان به آرمان های نظام اسلامی وفادار هستند.

حضور زنان و مردان کهنسال، زوج های جوان، جوانان اعم از دانشجو و دانش آموزان رای اولی و مادرانی که با فرزندان کوچک خود به حوزه های رای گیری آمده اند بسیار ملموس است.

یکی از شورانگیزترین جلوه های انتخابات روز جاری در زنجان نیز حضور رای اولی ها در پای صندوق های رای است که برای نخستین بار مشارکت سیاسی خود را تجربه می نمایند.

هوای دلپذیر و نیمه ابری شهر زنجان نیز فضایی بسیار خوب و مناسب را برگزاری این رخداد مهم ملی فراهم نموده و در واقع مشارکت مردم را برای حضور در این رخداد مهم ملی و سرنوشت ساز کشور دوچندان نموده است.

سیاوش رحیمی 38 ساله از جمله شهرندان زنجانی می باشد که با فرزند کوچک خود به یکی از حوزه های رای گیری آمده است که در ارتباط با علت حضور خود به خبرنگار خبرنگاران گفت: طی دوره های گذشته همیشه در انتخابات مختلف حضور مستمر داشته ام و این بار نیز در این رخداد ملی شرکت نموده ام.

وی با بیان اینکه طی یک هفته تبلیغات نامزدهای انتخاباتی، سعی کردم بهترین ها را انتخاب کنم، اضافه نمود: نماینده باید اصلح، پاکدست، مومن، دلسوز و کاردان بوده و درک درستی از مسائل مردم داشته باشد و پس از ورود به مجلس شورای اسلامی به وعده های خود عمل کند.

این شهفرایند زنجانی خاطر نشان کرد: نامزدهای انتخاباتی در زمان تبلیغات، سعی در جلب نظر مردم داشتند و در این خصوص از هیچ کوشش و کوششی دریغ نکردند و انتظار می رود پس از راهیابی به مجلس، وعده های خود را فراموش ننمایند.

غلامرضا نادری 50 ساله دیگر شهفرایند زنجانی نیز که همراه با خانواده برای رای گیری به یکی دیگر از حوزه های انتخابیه شهر زنجان آمده است، گفت: نماینده منتخب باید پیرو خط رهبری باشد که وجود این مولفه می تواند در گره گشایی از مسائل بسیار تاثیر گذار باشد.

وی گفت: یک نماینده خوب باید رسیدگی و برطرف مسائل مردم و جامعه را در اولویت کاری خود قرار دهد و در این خصوص از هیچ کوششی و کوششی مضایقه نکند.

این شهفرایند زنجانی خاطر نشان کرد: تا این لحظه حضور مردم در پای صندوق های اخذ رای خوب بوده که امیدواریم این فرایند تا مهلت معین شده تداوم داشته باشد چرا که شرکت حداکثری مردم در این رخداد مهم پاسخی به یاوه گویی هایی دشمنان است.

لیلا 18 ساله رای اولی نیز که در این انتخابات شرکت نموده است گفت: رای اولی ها نیز از اینکه سهمی در مشارکت سیاسی کشور دارند، خشنود هستند و به عنوان یک رای اولی حس بسیار خوبی دارم.

وی اضافه نمود: نمایندگان منتخب باید تابع فرامین رهبری باشند و رسیدگی به مسائل مردم را در راس برنامه ها و فعالیت های کاری خود قرار دهند و همانند بعضی از نمایندگان دوره های قبل که این موضوع مهم را فراموش کردند، نباشند.

او ادامه داد: اقشار مختلف به ویژه رای اولی ها برای اعتلای و عزت ایران اسلامی پای صندوق های رای حاضر شده اند که این موضوع همیشه در صحنه های مختلف کشور نیز نمود داشته است.

رقیه والازاده 19 ساله دانشجوی پزشکی نیز که در حال خروج از یکی از حوره های رای گیری بود به انتظارات وخواسته های مردم از نمایندگان منتخب راه یافته به خانه ملت اشاره نمود و گفت: نمایندگان باید بتواند رابط بین مردم و دولت باشند چراکه تک تک مردم نمی توانند با مسؤولان ارتباط برقرار نمایند.

وی افزود: یک نماینده خوب آن است که بتواند نظرات عموم مردم را بدون هیچ کم و کاستی به مسوؤلان و متولیان امر به ویژه دولتمردان برساند، عادل باشد و به برطرف مسائل باشد تا شرایط جامعه بهبود یابد.

او ادامه داد: قشرهای مختلف با اعتماد به نمایندگان مورد نظر خود رای می دهند و آنان نیز نباید پس از راهیابی به مجلس از موقعیت خود سوء استفاده نمایند.

این رای اولی گفت: هم اکنون مهمترین مشکل جامعه شرایط مالی و بیکاری جوانان است که طرح آن در خانه ملت و ارائه راهکارهای عملی می تواند در برطرف آن بسیار مفید و راهگشا باشد.

این دانشجوی پزشکی ادامه داد: نامزدهای انتخاباتی طی یک هفته زمان تبلیغاتی وعده های مختلفی را دادند که عمل به این وعده ها نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت هر چند بعضی شعارها غیر واقعی و دور از ذهن است.

وی خاطر نشان کرد: نماینده ای که با انتخاب مردم قدم به خانه ملت می گذارد در صورت عمل به وعده ها و عملکرد پیروز در دوره های بعدی نیز با انتخاب و اقبال عمومی روبرو می گردد.

این دانشجو یادآور شد: نماینده منتخب باید بر مبنای قانون و وجدان کاری عمل نمایند و در صدد برطرف مسائل و نیازهای مردم باشند و از همه مهم تر به فکر منافع خود نباشند.

یک دانشجو مامایی 25 ساله نیز که همراه مادر خود در یکی از حوزه های انتخابیه حضور داشت به معیارهای انتخاب یک نماینده اصلح اشاره نمود و گفت: به نظرم یک نماینده باید توانمند و متخصص باشد و از همه مهم تر مسائل مردمی را در راس فعالیت های خود قرار دهد.

لیلا افزود: قبل از برگزاری انتخابات /2 اسفند ماه/ شهفرایندان زنجانی شور وشعف زیادی برای انتخاب نامزد مورد نظر خود داشتند و در این ارتباط نمایندگان منتخب نیز نباید مسائل مردم به ویژه قشر جوان را به ورطه فراموشی بسپارند.

وی گفت: از نظر من نمایندگان دوره قبل آنگونه که باید و شاید نتوانسته اند به مطالبات و وعده های داده شده عمل نمایند که امیدواریم در این دوره از انتخابات نمایندگان راه یافته به مجلس خواسته های اقشار مختلف جامعه را مد نظر قرار دهند.

این دانشجو یادآور شد: نمایندگان مجلس با انتخاب مردم به مجلس شورای اسلامی می فرایند و بر این مبنا باید از خواسته های به حق مردم دفاع نمایند و در حد توان به دور از شعار زدگی مفید و اثر بخش باشند.

یک خانم خانه دار 47 ساله نیز عملگرایی را از مولفه های مهم نماینده اصلح برشمرد و گفت: با توجه به مسائل مالی و مسائل دیگر، حضور در انتخابات تکلیف دینی و شرعی است.

در استان زنجان 802 هزار و 736 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد 402 هزار و 516 نفر را مردان و 400 هزار و220 نفر را بانوان تشکیل می دهند.

شمار رای اولی های استان 38 هزار و 211 نفر است که از این تعداد 19 هزار و 569 نفر پسر و 18 هزار و 642 نفر دختر هستند.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16213

به "خبرنگاران شهروندانی زنجانی: نمایندگان منتخب صدای مردم باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهروندانی زنجانی: نمایندگان منتخب صدای مردم باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید