خبرنگاران عمده نظام بهره برداری در لرستان دهقانی و خرده مالکی است

به گزارش شیوا مارکت، خرم آباد - خبرنگاران - رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: عمده نظام بهره برداری در استان دهقانی و خرده مالکی است و به ازای هر کشاورز 6.5 هکتار زمین وجود دارد که از این میزان یک و نیم هکتار آبی و پنج هکتار دیم است.

خبرنگاران عمده نظام بهره برداری در لرستان دهقانی و خرده مالکی است

اسفندیار حسنی مقدم روز سه شنبه جلسه انعقاد تفاهم نامه بین جهاد کشاورزی و مجتمع کشت و صنعت فجر صفا بیان نمود: شرکت کشت و صنعت فجر صفا یکی از ظرفیت های حوزه کشاورزی است و با توجه به ظرفیت های ارزشمند و دانش بنیانی که در این مجموعه به ویژه در حوزه گیاهان دارویی، گلخانه ها، باغات میوه، دامپروری، اصلاح نژاد دام، زنبور عسل و فراوری حشرات بیولوژیک، همکاری با این مجتمع لازم است.

وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل اصلی توسعه نیافتگی بخش کشاورزی استان خرده مالکی است، ادامه داد: برای خروج از این موضوع چند راه حل وجود دارد ابتدا تشکیل نظام بهره برداری به شکل اتحادیه ها و شرکت های تعاونی و سهام زراعی است، اما مهم ترین راه حل که نقش تأثیر گذاری در توسعه بخش کشاورزی در نظام بهره برداری، کشت و صنعت ها است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه مجتمع کشت و صنعت فجر صفا تنها کشت و صنعت استان است، اضافه نمود: چشم انداز و عملکرد کشت و صنعت فجر صفا در قابل قبول است و مقرر شده در آینده شاهد تحولی خاص در این مجتمع باشیم.

حسنی مقدم اضافه نمود: فراوری 15 هزار تن انواع محصولات باغی، فراوری سی هزار تن انواع محصولات گلخانه ای به ویژه سبزیجات و صیفی جات، شش هزار تن گوشت قرمز، هزار تن ماهیان خاویار و 30 تن تخم ماهی خاویاری همچنین فراوری 2 میلیون اصله نهال چشم انداز مجتمع کشت و صنعت فجر صفا در آینده است.

وی یادآور شد: برای توسعه باغات میوه همچنین اصلاح و احیا باغات به یک میلیون و 200 هزار اصله احتیاج داریم که تنها 200 هزار از این احتیاج در استان فراوری می گردد و مابقی از استان های همجوار تأمین خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اضافه نمود: اشتغال زایی مجتمع کشت و صنعت با این چشم انداز 2هزار نفر است.

حسنی مقدم با اشاره فعال بودن گلخانه مدرن مجتمع کشت و صنعت فجر صفا گفت: این گلخانه براساس استانداردهای جهانی طراحی شده و این امر نشان دهنده موفقیت کشت و صنعت است، که بدون شک در توسعه بخش کشاورزی استان به ویژه شهرستان دوره چگنی تأثیر فراوانی دارد.

دور زمین: مجله سفر و گردشگری دور زمین

منبع: ایرنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24721

به "خبرنگاران عمده نظام بهره برداری در لرستان دهقانی و خرده مالکی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عمده نظام بهره برداری در لرستان دهقانی و خرده مالکی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید